Tetris Worlds

Tetris Worlds

6,0
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS2 6.2
XBOX -
GC -
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blue Planet Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.03.2002
Europa:
26.07.2002
Producent:
Blue Planet Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.03.2002
Europa:
26.07.2002

Tetris Worlds - opis gry

Tetris Worlds to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez Blue Planet Software i wydana przez THQ. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 2, GameCube, Xbox i Game Boy Advance.

Tetris Worlds to kolejna odsłona tej niezwykle popularnej gry logiczno-zręcznościowej.

Produkcja Blue Planet Software posiada nawet wątek fabularny. W uniwersum gry “tetris” to czynność, która pozwala otwierać bramy do nowych światów. Nasze zadanie polega na ratowaniu mechanicznych istot o nazwie Minos. W tym celu odwiedzamy kolejne planety grając w miejscowe wersje “tetrisa”.

Zasady rozgrywki powinny być jasne wielu osobom. Na planszy pojawiają się klocki o różnych kształtach, które układamy tak, by tworzyły one na planszy pełne linie. W takiej sytuacji ułożona linia znika a my zgarniamy punkty. Produkcja posiada główny tryb fabularny, ale oprócz tego dostępny jest również Arcade, w którym twórcy zaimplementowali rozmaite warianty zabawy będące wariacją podstawowych założeń.

Znajdziemy w nim np. tryb Square Tetris, w którym zamiast linii tworzymy kwadraty 2x2, Fusion Tetris, gdzie musimy połączyć dwa konkretne rodzaje klocków (fusion i atom), oraz Cascade Tetris, w którym należy usuwać konkretne linie.

Tetris Worlds posiada także multiplayer dla czterech osób. Co ciekawe, była to pierwsza gra na GBA, która dawała możliwość grania w tyle osób. Wersja na przenośniaka Nintendo posiadała również dodatkowy tryb rozgrywki o nazwie Popular Tetris, który jest klasycznym Tetrisem bez żadnych udziwnień.

Wideo - Tetris Worlds

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych