Tekken 4

Tekken 4

7,4
214 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.03.2002
Europa:
13.09.2002
Polska:
20.09.2002
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.03.2002
Europa:
13.09.2002
Polska:
20.09.2002

Tekken 4 - opis gry

Tekken 4 to bijatyka wyprodukowana i wydana przez Namco najpierw na automaty, a następnie -- w 2002 roku -- na PlayStation 2. Gra wprowadziła do rozgrywki sporo zmian względem wydanego dwa lata wcześniej Tekken Tag Tournament.

Wydarzenia ukazane w Tekken 4 mają miejsce dwa lata po tych z części trzeciej (Tekken Tag nie posiadał fabularnego tła). Heihachi Mishima zdobywa próbki krwi Ogre’a, ale eksperyment by uczynić go nieśmiertelnym nie wypala ze względu na brak diabelskiego genu. Stary Mishima ma dwie możliwości - odszukać zaginionego wnuka, Jina Kazame, albo zdobyć materiał genetyczny Kazui, który znajdują się w siedzibie G Corporation. Wybiera tę drugą opcję, ale na miejscu okazuje się, że wrzucony dwadzieścia lat temu do wulkanu syn żyje. 

 

“Czwórka” wprowadziła kilka bardzo znaczących elementów do systemu walki, pozwalając np. na bardziej swobodne poruszanie się po planszy i zarazem zmianę sposobu wykonywania side-stepów. Na miano rewolucji zasługiwały ściany czy też obiekty odgrywające ich rolę. Zapędzony pod nią delikwent miał nie lada problem, ale mógł uciec wykonując unik/przechwyt i tym samym zamieniał się miejscami z okładającym go zawodnikiem. Co więcej, niektóre areny cechowały nierówne powierzchnie, co wpływało na sposób wyprowadzania ataków. Inne zmiany dotyczyły bardziej aspektów technicznych. Postacie poruszały się płynniej, poprawiono grafikę, w tym oświetlenie, a także fizykę.

 

Jeśli chodzi o liczbę dostępnych postaci, to większość z nich pojawiała się już w poprzednich częściach serii. W "czwórce" wystąpili Bryan Fury, Eddy Gordo, Heihachi, Hwoarang, Kazuya, Jin, Julia Chang, King, Kuma, Panda, Lee Chaolan, Lei Wulong, Ling Xiaoyu, Marshall Law, Nina Williams, Paul Phoenix i Yoshimitsu. Nowi to natomiast Christe Monteiro (walcząca stylem Eddy’ego), Combot (robot odgrywający rolę Mokujina), Craig Marduk, Miharu Hirano (przyjaciółka Xiaoyu), bokser Steve Fox i Violet (skin dla Chaolana).

 

Do gry wrzucono minigrę Tekken Force, która wcześniej pojawiła się w “trójce”. Jest to chodzona bijatyka, gdzie wybieramy którąś z dostępnych postaci i próbujemy przebić się przez poziomy pełne żołdaków z tytułowych oddziałów. Na końcu każdego pojawia się boss, którym jest ktoś ze zwykłych zawodników. W przeciwieństwie do poprzednika tutaj kamera umieszczona jest zwykle za plecami naszego podopiecznego.

Wideo - Tekken 4

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych