Soul Hackers 2

Soul Hackers 2

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
PC -
PS5 10.0
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
25.08.2022
Europa:
26.08.2022
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
25.08.2022
Europa:
26.08.2022

Recenzja redakcji

Soul Hackers
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.5
Soul Hackers 2 – recenzja gry. Intrygująca historia ze znaną rozgrywką
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

Soul Hackers 2 - opis gry

Soul Hackers 2 to japońska gra RPG wyprodukowana przez firmę Atlus. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Był on kontynuacją Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Soul Hackers wydanego pierwotnie w latach 90.

Fabuła - Soul Hackers 2

Podobnie jak w przypadku pierwszej części akcja Soul Hackers 2 rozgrywa się nieco w dalszej przyszłości. Dwójka nie ma jednego większych związków z pierwowzorem. Akcja rozgrywa się w połowie XXI wieku. Świat na skraj przepaści doprowadzają tzw. demon summonerzy, osoby dysponujące zdolnością przyzywania istot z zaświatów. Rywalizacja między dwiema ich frakcjami, Yatagarasu i Phantom Society, stawiają świat na krawędzi. By dać im odpór, zaawansowana sztuczna inteligencja Aion wysyła dwóch swoich agentów - Ringo i Figue. 

Rozgrywka - Soul Hackers 2

System walki Soul Hackers opiera się na rozwiązaniu zwanym Press Turn znanym z innych gier Atlusa. W starciach uczestniczą cztery postacie, które mogą korzystać z umiejętności bazujących na kilku żywiołach, ale i nie tylko. Jeśli uda nam się zidentyfikować słabość przeciwnika, zadamy mu większe obrażenia, a także będziemy mogli przeprowadzić specjalny atak o nazwie Sabbath przypominający żywo All-Out Attack z Persona 5. Starcia z napotkanymi demonami można też rozstrzygnąć bez przemocy, tj. negocjując, co pozwala je nam skaptować do drużyny (nowe demony pozyskujemy również metodą fuzji). 

Trzon rozgrywki Soul Hackers 2 to eksploracja dungeonów, ale oprócz tego nie brakuje tu innych aktywności. Ringo w przerwach między wizytami w loach odwiedza też miasto, gdzie odwiedza różnorakie przybytki (w rodzaju sklepów), a także pogłębia znajomość ze swoimi kompanami, co – wzorem serii Persona – pozwala odblokowywać nowe zdolności przydatne w trakcie zmagań. 

Wideo - Soul Hackers 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper