Sonic X Shadow Generations

Sonic X Shadow Generations

Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
2024
Europa:
2024
Polska:
2024
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
2024
Europa:
2024
Polska:
2024

Sonic X Shadow Generations - opis gry

Sonic X Shadow Generations to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez firmę Sega. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch. Jest on remasterem Sonic Generations z 2011 roku.

Fabuła - Sonic X Shadow Generations

Dalsza część tekstu pod wideo

Główne założenia nie uległy zmianie. Punktem wyjścia dla opowieści przedstawionej w grze są kolejne knowania Doctora Eggmana. Tym razem po jednym z kolejnych nieudanych starć z Sonikiem pozostaje on w przestrzeni kosmicznej, gdzie przypadkowo natrafia na podróżującą przez czas istotę zwaną Time Eaterem. Eggman postanawia zrobić użytek z jej potencjału. Pozwala on mu cofnąć się w czasie, by jeszcze raz stoczyć przegrane bitwy.

Rozgrywka - Sonic X Shadow Generations

Gra stanowi swego rodzaju podsumowanie całego dotychczasowego dorobku serii. Po naciśnięciu przycisku „Start” fani serii powinni poczuć się jak w domu. Łatwo to zauważyć na przykładzie poziomów gry, bowiem niektóre z nich żywcem wycięto z poprzednich odsłon cyklu, stosownie je uwspółcześniając.

Twórcy przygotowali trzy rodzaje leveli, które podzielono na ery: klasyczną (sprzed czasów Dreamcasta), Dreamcasta oraz współczesną (w momencie premiery pierwowzoru były to poziomy z gier wydawanych na PS3, Xbox 360, Wii i 3DS). Kolejne wyzwania wybieramy w bazie wypadowej zwanej White Space. Po przejściu levelu jesteśmy oceniani literami od A do D. Zmagania w poszczególnych erach wieńczą natomiast starcia z bossami. 

Nowości - Sonic X Shadow Generations

Oprócz zawartości podstawowej wersji gry remaster oferuje zupełnie nowy scenariusz, w którym pierwsze skrzypce gra Shadow, arcyrywal Sonica. Poza tym dodano również inne bonusy.

Wideo - Sonic X Shadow Generations

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper