Smuggler's Run

Smuggler's Run

6,8
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar San Diego
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Samochodówka,   Otwarty świat
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.10.2000
Europa:
16.10.2000
Producent:
Rockstar San Diego
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Samochodówka,   Otwarty świat
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.10.2000
Europa:
16.10.2000

Smuggler's Run - opis gry

Smuggler's Run to gra opracowana przez Angel Studios (które uformowało później Rockstar San Diego) i wydana w październiku 2000 roku przez Rockstar Games. Tytuł pojawił się na PlayStation 2. Odrębna, uproszczona wersja gry pojawiła się 2 lata później na Game Boy Advance. Sony zaliczyło Smuggler's Run do swojej kolekcji "Greatest Hits", czyli do tytułów, które cieszyły się wyjątkowo dobrą sprzedażą i ocenami w recenzjach.
W Smuggler's Run gracz wciela się w postać szmuglera, transportującego za pośrednictwem rozmaitych pojazdów kontrabandę. Do dyspozycji gracza oddano m.in. pojazdy buggy, samochody rajdowe oraz wozy militarne. Rozgrywka odbywa się na trzech rozległych mapach, a akcja ukazywana jest z perspektywy trzeciej osoby, jak w typowych wyścigach.
 
Gameplay podzielono na trzy główne moduły. W Smuggler's Mission zadaniem gracza jest ugruntowanie swojej pozycji w gangu szmuglerów. Główny bohater Smuggler's Run musi dostarczać kontrabandę w trzech różnych poziomach (motyw leśny, pustynny i śnieżny). Na każdą mapę przypada ok. 10 różnych misji. W większości zleceń należy unikać straży granicznej, agentów CIA oraz skonfliktowanych gangów szmuglerów. W trybie Turf War można wziąć udział w trzech mini-gierkach - m.in. w serii wyścigów. W module Joyriding można przemieszczać się po trzech dużych światach z głównej kampanii bez ograniczeń fabularnych lub w postaci narzuconych misji. Gracz może w ten sposób lepiej zapoznać się z topografią poziomów lub po prostu poćwiczyć sterowanie samochodem.
 
Smuggler's Run zostało ciepło przyjęte przez recenzentów, którzy wystawiali grze noty na poziomie 8/10. Krytycy chwalili oprawę wizualną tytułu oraz otwartą strukturę rozległych światów oddanych do eksploracji. Jako minus wymieniana była powtarzalność gameplayu - wiele misji zasadza się na tym samym pomyśle, co dosyć szybko może wywoływać znużenie gracza.
 
Tytuł sprzedał się na tyle dobrze, że wydawca pomyślał o stworzeniu sequela, który zasilił rynek w 2001 roku.

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych