Shin Megami Tensei V: Vengeance

Shin Megami Tensei V: Vengeance

Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
14.06.2024
Europa:
14.06.2024
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
14.06.2024
Europa:
14.06.2024

Shin Megami Tensei V: Vengeance - opis gry

Shin Megami Tensei V: Vengeance to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Atlus. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch. Jest on rozbudowaną wersją Shin Megami Tensei V.

Fabuła - Shin Megami Tensei V: Vengeance

Dalsza część tekstu pod wideo

Założenia fabularne pozostały bez zmian. Historia opowiedziana w grze ma swój punkt wyjścia we współczesnej Japonii. Głównym bohaterem jest uczeń trzeciej klasy szkoły średniej Jouin (sami decydujemy o jego imieniu). Pewnego na pozór zwyczajnego dnia wraca on przez stację Shinagawa, gdy dochodzi do brutalnego morderstwa. Drogi zostają zablokowane, a ludzie wpadają w panikę. Podczas zamieszania bohater trafia do tunelu, który się zawala, po czym na pewien czas traci przytomność. Gdy się wybudza, jego oczom ukazuje się przedziwny obraz - zniszczone Tokyo przemienione w pustynię. 

Nowa rzeczywistość nie jest przyjaznym miejscem. Protagonista zostaje wkrótce zaatakowany przez grupę demonów, lecz z odsieczą przychodzi mu tajemnicza istota Aogami. Oznajmia mu, że jeśli chce żyć, musi jej podać rękę. W ten sposób do życia powołany zostaje Nahobino - pół-człowiek, pół-demon.

Rozgrywka - Shin Megami Tensei V: Vengeance

Trzon rozgrywki nie uległ drastycznym zmianom względem poprzedniej części. “Czwórka”, w odróżnieniu od poprzedników, bardziej przypominała klasyczne jRPG a nie pełnoprawne dungeon crawlery, i tutaj jest podobnie. Nasz podopieczny Nahobino eksploruje zdewastowaną japońską stolicę, wchodzi w interakcje z ocalałymi, walczy z demonami, odwiedza dungeony etc.

System walki opiera się na podobnych rozwiązaniach co SMTIV. Starcia są turowe, a przeciwnicy widoczni w trakcie eksploracji. Nasza postać walczy przy użyciu demonów, które można werbować w trakcie przygody. Ich liczba przekracza sto rodzajów, a każdy z nich ma swoje zalety, słabości i unikalny wachlarz skillów. Bardzo ważne jest wykorzystanie słabości przeciwników. Gdy użyjemy odpowiedniego ataku (np. wodnego skilla przeciwko rywalowi bazującemu na żywiole ognia), otrzymamy dodatkową turę. To samo działa jednak w drugą stronę, w związku z czym drużyna powinna być zróżnicowana. 

Nowością są umiejętności Magatsuhi. W trakcie starć nabijamy specjalny wskaźnik, co pozwala korzystać z najbardziej niszczycielskich ataków. 

Nowości - Shin Megami Tensei V: Vengeance

Shin Megami Tensei V: Vengeance oferuje szereg nowości. Najważniejsze novum to dodatkowy scenariusz z nowymi lokacjami, bohaterami itd. Na pewnym etapie gry podejmujemy decyzje, w następstwie której opowieść podąża albo dotychczasowym torem (znanym z oryginalnego SMTV), albo zupełnie nowym. 

Oprócz tego twórcy dodali też kilkadziesiąt nowych demonów i wprowadzili zmiany do systemu walki.

Wideo - Shin Megami Tensei V: Vengeance

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper