Persona 3 Reload

Persona 3 Reload

9,1
17 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 9.3
XSX|S 9.0
PC 9.0
PS4 9.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
89 godzin
Premiery
Świat:
02.02.2024
Europa:
02.02.2024
Polska:
02.02.2024
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
89 godzin
Premiery
Świat:
02.02.2024
Europa:
02.02.2024
Polska:
02.02.2024

Recenzja redakcji

Persona 3 Reload recenzja
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.0
Persona 3 Reload – recenzja gry. Jasne strony i mroczne cienie
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Persona 3 Reload - opis gry

Persona 3 Reload to japońska gra RPG wyprodukowana przez Atlus. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach. Jest on remakem Shin Megami Tensei: Persona 3 z PS2.

Fabuła - Persona 3 Reload

Dalsza część tekstu pod wideo

Główne założenia nie uległy zmianie. Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym japońskim mieście Iwatodai zbudowanym przez potężną korporację Kirijo. Głównym bohaterem jest bezimienny licealista (imię nadajemy mu sami), który przenosi się do miejscowej szkoły. Podczas incydentu w drodze do internatu odkrywa on w sobie zdolność przyzywania istot zwanych persona, co sprawia, że wkrótce zostaje przyjęty w poczet grupy Specialized Extracurricular Execution Squad. W jej skład wchodzą podobni jemu rówieśnicy walczący z istotami zwanymi Shadow.

Rozgrywka - Persona 3 Reload

Persona 3 jest dungeon crawlerem, a więc tytułem, którego istotą jest eksploracja lochów i walka z hordami przeciwników. W Persona 3 wcielamy się w jednego z uczniów japońskiego ogólniaka, który w wolnym czasie od nauki zajmuje się walką z mrocznymi mocami w ramach oddziału SEES. Po lekcjach główny bohater, wraz z członkami swojego zespołu, odwiedza alternatywną przestrzeń zwaną Tartarusem, w której toczy walkę z demonami zagrażającymi bezpieczeństwo szarych obywateli. Najważniejszym orężem w walce z adwersarzami są w Persona 3 tytułowe potwory, które przywoływane są przez członków zespołu SEES poprzez przyłożenie sobie do skroni przyrządu przypominającego pistolet (tzw. Evoker) i pociągnięcie cyngla.

Remake wprowadza szereg nowości względem pierwowzoru. Oprócz uwspółcześnionej grafiki jest to np. możliwość przejęcia kontroli nad walczącymi członkami drużyny (w pierwszej wersji P3 było to niemożliwe), wyrugowanie mechaniki zmęczenia (zmęczenie wpływało na formę podopiecznych podczas starć) czy bardziej urozmaicone otoczenie w Tartarusie i zniszczalne elementy otoczenia skrywające mniej lub bardziej przydatne przedmioty.

Poza walka eksploracją dungeonów czas możemy poświęcić na rozwijanie relacji z NPC-ami w ramach social linków. Poza social linkami w Persona 3 Reload dodano też nowe epizody i scenki pozwalające lepiej poznać niektóre postacie drugoplanowe.

Wideo - Persona 3 Reload

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper