Shadow Man: 2econd Coming

Shadow Man: 2econd Coming

6,5
22 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acclaim
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
02.03.2002
Europa:
08.03.2002
Producent:
Acclaim
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
02.03.2002
Europa:
08.03.2002

Shadow Man: 2econd Coming - opis gry

Shadow Man: 2econd Coming to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Acclaim Entertainment. Tytuł, w odróżnieniu od pierwowzoru, powstał z myślą tylko o jednym sprzęcie - PlayStation 2. Tak jak “jedynka”, sequel bazuje na komiksie o tej samej nazwie.

Produkcja Acclaim, podobnie jak część pierwsza, pozwala nam się wcielić w Michaela LeRoia, tytułowego Shadow Mana, którego zadaniem jest bronić ludzkość przed wrogo nastawionymi istotami z zaświatów. Tym razem nie jest inaczej, bowiem Michael wpada na trop intrygi knutej przez Asmodeusa i Grigoriego, demonów chcących zniszczyć świat poprzez doprowadzenie do armageddonu.

 

Grę cechuje mroczna stylistyka i skupienie się na motywach voodoo, dlatego fani “jedynki” i komiksu powinni poczuć się jak w domu. Rozgrywka stawia tu nacisk i na walkę, i na eksplorację. Nasz podopieczny ma do dyspozycji rozmaite bronie, a także może zmieniać formę - z człowieka z krwi i kości przeistoczyć się w Shadow Mana. Bronie miewają różne zastosowane i można je z grubsza podzielić na dwa rodzaje: zwyczajne oraz voodoo. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety, przydając się w konkretnych sytuacjach. Łącznie jest ich ponad dwadzieścia, przy czym wspomnieć trzeba, iż tylko cztery możemy w danej chwili trzymać w ‘kieszeni’.

 

Michael podczas swojej misji odwiedzi łącznie siedem wielkich miejscówek. Struktura gry jest nie całkiem liniowa, co oznacza, że dróg do ostatecznego celu jest kilka i to od nas zależy, którą z nich wybierzemy. W trakcie rozgrywki będziemy nie tylko szlachtować napotkane demony, ale też rozwiązywać zagadki, niektóre zresztą całkiem wymyślne i wymagające większego zaangażowania. W podróżowaniu pomiędzy kolejnymi lokacjami (odwiedzimy rzecz jasna zarówno zaświaty, jak i ‘real’) będą nam pomagać specjalne przedmioty umożliwiające teleportację, dzięki czemu ułatwimy sobie nieco żywot.

Wideo - Shadow Man: 2econd Coming

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych