Shadow Hearts: From the New World

Shadow Hearts: From the New World

7,7
25 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ghostlight
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
70 godzin
Premiery
Świat:
28.07.2005
Europa:
25.05.2007
Producent:
Ghostlight
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
70 godzin
Premiery
Świat:
28.07.2005
Europa:
25.05.2007

Shadow Hearts: From the New World - opis gry

W trzeciej odsłonie serii Shadow Hearts opuszczamy Europę - Nautilus zabiera nas tym razem w podróż po Ameryce Północnej. Gra nie kontynuuje jednak opowieści Yuriego (głównego bohatera dwóch poprzednich odsłon). Protagonistą jest tym razem zupełnie nowa postać. Zmienia się również czas trwania akcji - tytuł zaczyna się po I Wojnie Światowej, w 1929 roku.

Głównym bohaterem Shadow Hearts: From the New World jest 16-letni Johnny Garland. Na swojej drodze Johnny napotyka Shanię, która potrafi posługiwać się magicznymi mocami przywoływania duchów. Razem bohaterowie wyruszają na ekspedycję w celu zbadania dziwnych anomalii w czasoprzestrzeni. Postacie będą podróżować po różnych krajach świata w celu zatrzymania nikczemnych planów swojego arcywroga Gilberta. Ku rozczarowaniu fanów serii okazuje się jednak, że w scenariuszu SH: From the New World brakuje wątków, które decydowały o popularności pierwszej i drugiej części gry: dojrzałego, mrocznego klimatu. Trzecia odsłona serii cechuje się zdecydowanie lżejszą, humorystyczną atmosferą, niż Shadow Hearts i Shadow Hearts: Covenant. Taka modyfikacja była szeroko krytykowana po japońskiej premierze gry na PS2 w lipcu 2005 roku (w Europie gra pojawiła się dopiero w maju 2007 roku).

Pod względem gameplayu nie nastąpiły duże zmiany w stosunku do Shadow Hearts: Covenant. Starcia nadal odbywają się na wydzielonej arenie pod turowe dyktando. Gracz ma pewien wpływ na powodzenie wielu czynności wykonywanych w trakcie batalii - liczy się dobry refleks przy operowaniu tzw. Judgment Ring (który ponownie możemy personalizować poprzez określone przedmioty specjalne). Wprowadzono nowy system zwany "Stock", dzięki któremu można np. wykonywać dwie czynności w pojedynczej turze ruchu.

Pomimo znacznie ulepszonej grafiki tytuł nie zjednał sobie takiej sympatii dziennikarzy, jak poprzednie odsłony. Stało się tak przede wszystkim za sprawą wspomnianego już zarzucenia mrocznego, dojrzałego klimatu na rzecz lekkiej, humorystycznej atmosfery. W związku ze słabą sprzedażą nie podjęto próby tworzenia czwartej odsłony serii. Zaraz po premierze gry SH: From the New World studio Nautilus zostało zamknięte. Większość deweloperów przeszła wtedy do nowo utworzonego studia feelplus (obecnie działającego w ramach Marvelous AQL).

Wideo - Shadow Hearts: From the New World

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych