Monster Hunter 3 Ultimate

Monster Hunter 3 Ultimate

8,3
25 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U 8.1
3DS 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
10.12.2011
Europa:
22.03.2013
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
10.12.2011
Europa:
22.03.2013

Monster Hunter 3 Ultimate - opis gry

Monster Hunter 3 Ultimate to rozbudowana edycja Monster Hunter Tri, jednej z najbardziej dochodowych serii firmy Capcom. Rozszerzona wersja wylądowała na Nintendo Wii U oraz Nintendo 3DS i rzecz jasna doczekała się wielu usprawnień.

Seria Capcomu to przede wszystkim wyprawa w poszukiwaniu składników do wytworzenia coraz potężniejszego oręża. Nie inaczej jest w Monster Hunter 3 Ultimate, które stanowi rozszerzoną wersję MH Tri, wydanego w 2009 roku na Wii. Ultimate bazuje na dokładnie tych samych mechanizmach rozgrywki co poprzednicy, wprowadzając przy okazji kilka kosmetycznych modyfikacji do formuły zabawy. Największą frajdę cały czas sprawia obserwowanie, jak nasz awatar paraduje w potężnym ekwipunku, który został skonstruowany z elementów ciał potężnych bestii. Tytuł prezentuje najlepszy poziom wizualny w serii wliczając w to rozdzielczość 1080p na Wii U.

Deweloperzy dołożyli do wersji Ultimate 11 kompletnie nowych stworów, które nie tylko prezentują się znakomicie, ale stanowią jednocześnie bardzo duże wyzwanie w trakcie potyczek. Kilkadziesiąt innych to zmodyfikowane wersje znanych już przeciwników. W tytule pojawiają się również 4 nowe typy uzbrojenia i świeże zestawy rynsztunku do pozyskania po ubiciu nieznanych wcześniej potworków. Znacznie podrasowano również wizualnie znane z Wii pancerze z klasy questów G-rank. Wersja na Wii U dodaje jednego dodatkowego towarzysza broni, który może stać się naszym pomagierem w trybie offline lub online. Walczyć można teraz w środowisku podwodnym. Capcom wprowadziło również możliwość błyskawicznego ustawiania kamery na najbliżej położonej zwierzynie. Nowością jest także wykorzystanie unikalnych funkcji GamePada.

Capcom stawia nie na bezmyślną naparzankę, lecz na wyważony, ostrożny gameplay wymuszany przez powolny charakter pojedynków. Każdy sztych bronią białą okupiony jest określonymi spowolnieniami. Trzeba dwa razy zastanowić się przed wykonaniem łańcucha ciosów, bo przy pudle odsłonimy się na ataki przez kilka cennych sekund. Trzeba również wykazywać się dobrym zespołowym działaniem oraz mądrą taktyką. W tym miejscu błyszczy tryb sieciowej zabawy – nic nie smakuje tak dobrze, jak polowanie na potężne bestie w towarzystwie trójki innych graczy. Bawić można się również dzięki połączeniu lokalnemu z właścicielami 3DS-ów.

Wideo - Monster Hunter 3 Ultimate

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper