Rygar

Rygar

7,5
13 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.5
SMS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
14.04.1987
Europa:
30.03.1990
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
14.04.1987
Europa:
30.03.1990

Rygar - opis gry

Rygar to side-scrollowana gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Tecmo. Jej konsolowa wersja ukazała się między innymi na NES-a i Sege Master System. Rygar, warto dodać, był konwersją z automatów, choć oba wydania [automaty i konsole] zasadniczo się od siebie różniły.

Sceną gry jest Ziemia, która doczekała się w swojej historii wielu tyranów. Kolejny w nich pojawia się w krainie Argool, a gracz, wcielając się w zmartwychwstałego legendarnego wojownika Rygara, musi po prostu dać mu odpór.

 

Jak wspomnieliśmy na wstępie, wersja z automatów znacząco odbiega od konsolowej. Oryginał był bardziej side-scrollowaną grą akcji, natomiast wydania na sprzęty domowe czerpały bardziej z przygodówek.

 

Podobnie jak chociażby w Metroidzie, Rygar wrzuca nas do częściowo otwartego świata. Na początku ilość miejsc do których możemy się udać jest ograniczona, ale z czasem otwierają się przed nami nowe podwoje. Naszym głównym celem jest obalenie tyrana, ale żeby tego dokonać będziemy musieli najpierw odwiedzić pięciu bogów, którzy podarują nam przedmioty bez których główny bohater nie byłby w stanie dokonać postępów (np. jeden z nich to linka z hakiem). Każdy z bogów znajduje się oczywiście w zupełnie innym miejscu i dostępu doń strzeże potężny przeciwnik. Gra daje sporo swobody, ale “otwarty świat” jest otwarty tylko do pewnego stopnia, bowiem do wielu lokacji i tak możemy się dostać tylko po spełnieniu konkretnych wytycznych. Dotarcie do pięciu bogów nie kończy zmagań. Ostatnim wyzwaniem jest latający zamek Ligara, tutejszego antagonisty.

 

Podczas starć Rygar posługuje się swoją potężną bronią nazwie Diskarmor. Oręż można np. dopakować czarami, które także pojawiają się produkcji Tecmo. Aby je odpalić potrzebujemy jednak specjalnych punktów otrzymywanych za szlachtowanie przeciwników.

 

Rygar to przede wszystkim side-scroller, ale niektóre jego fragmenty, konkretnie te, w których przemieszczamy się pomiędzy lokacjami, obserwujemy też z lotu ptaka. Zastosowanie dwóch perspektyw przypomina podobne rozwiązanie zaimplementowane w Zelda II: The Adventure of Link.

Wideo - Rygar

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych