Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Producent:
Ubisoft Pune
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
2022
Europa:
2022
Polska:
2022
Producent:
Ubisoft Pune
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
2022
Europa:
2022
Polska:
2022

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake - opis gry

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Ubisoft. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Był on remakem klasyka z 2003 roku.

Fabuła - Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Główne fabularne założenia gry nie uległy zmianie względem pierwowzoru z PS2, Xboxa i GameCube’a. Naszym podopiecznym jest tutaj Książę, którego ojciec, władca Persji, postanawia najechać pałac maharadży. Jeszcze podczas ataku bohater wkrada się doń i odnajduje sztylet posiadający cudowną właściwość manipulowania czasem. Niestety, nowa zabawka sprawia też kłopot, bowiem przemienia króla i jego poddanych w potwory. Zadanie Księcia jest dowiedzieć się, co się stało i przywrócić wszystko do poprzedniego stanu.

Rozgrywka - Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Piaski Czasu to gra action-adventure, ale szczególnie istotne są w niej sekcje platformowe. Książę posiada spore akrobatyczne umiejętności pozwalające mu na bieganie po ścianach, omijanie pułapek czy wspinanie. Przydają się one także podczas walki. Możemy się bowiem np. odbić od ściany, by zadać przeciwnikowi decydujący cios.

Tytułowe piaski czasu to rzecz jasna istotny element gameplayu. Pozwalają one Księciu cofnąć czas o dziesięć sekund, co przydaje się przy niezliczonych sytuacjach: gdy zbyt poważne obrażenia zada nam przeciwnik, gdy źle wykonamy skok lub zniszczeniu ulegnie jakaś newralgiczna część otoczenia wymagana, by poczynić postęp. Piaski uzyskujemy absorbując tzw. Sand Clouds lub pokonując przeciwników. W tym drugim przypadku warto jednak dodać, że na wykonanie czynności mamy raptem kilka sekund. W przeciwnym razie oponent powraca do życia.

Wspomnieć również warto, iż na wczesnych etapach Księciu towarzyszy Farah, która pomaga mu rozwiązywać bardziej wymyślne zagadki i wspiera podczas walki strzelając z łuku. Jeśli umrze, gra dobiega końca.

Nowości - Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Remake oferuje uwspółcześnioną oprawę graficzną: wyższą rozdzielczość, nowe modele postaci, poprawione animacje itd. Zmian doczekało się także sterowanie (choć dla osób preferujących stare rozwiązania przygotowano możliwość wyboru).

Podczas rozgrywki możemy odblokować pierwszą odsłonę Prince of Persia z 1992 roku (wersja z Maca), która po wszystkim staje się dostępna z poziomu menu głównego.

Wideo - Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper