El Shaddai: Ascension of the Metatron (remaster)

El Shaddai: Ascension of the Metatron (remaster)

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Crim
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
01.09.2021
Europa:
01.09.2021
Producent:
Crim
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
01.09.2021
Europa:
01.09.2021

El Shaddai: Ascension of the Metatron (remaster) - opis gry

El Shaddai: Ascension of the Metatron to gra akcji wyprodukowana i wydana przez japońskie studio Crim. Tytuł ukazał się na PC. Był on remasterem gry wydanej pierwotnie tylko na PS3 i Xboxa 360.

Fabuła - El Shaddai: Ascension of the Metatron

Historia Ascension of the Metatron oparta jest na Księdze Henocha, księdze nienatchnionej, niewchodzącej w skład Biblii, która napisana została przez kogoś podszywającego się pod Henocha. Opowiada ona dzieje autora i jego kontaktów z Bogiem. I na tym też polega gra. Jako Enoch, skryba i ulubieniec Stwórcy, stajemy przed wielkim wyzwaniem. Jest nim przemierzanie świata w poszukiwaniu upadłych aniołów, a następnie ich puryfikacja, tudzież oczyszczenie z grzechu. Otrzymawszy najpotężniejszą na świecie zbroję oraz wsparcie aniołów (w tym prawej ręki Boga, Lucyfera), a także samego Pana, gracz wyrusza w jedną z najdziwniejszych podróży w historii gier wideo.

Rozgrywka - El Shaddai: Ascension of the Metatron

Rozgrywka w El Shaddai przypomina slasher. Już po pierwszych kilkudziesięciu minutach gry dowiadujemy się, że korzystać możemy z trzech broni. Pierwsza z nich to Arch - zębate ostrze w kształcie łuku, pozwalające na szybką i efektywną walkę na bliską odległość, posiadające jednak łatwy do przerwania blok. Drugie narzędzie do unieszkodliwiania przeciwników to Gale, miotający pociskami na odległość, jednak z zauważalnie mniejszymi obrażeniami niż poprzednik. Ostatni oręż to Veil - okrągła tarcza przełamana w połowie, tworząca dwie duże rękawice, odznaczające się potężnymi uderzeniami i wytrzymałą obroną, jednak najwolniejsze z całego rynsztunku. Walki przeplatane są momentami, gdzie gracz musi dostać się z miejsca na miejsce poprzez skakanie i okazyjne rozwiązywanie prostych zagadek. Autorzy zaimplementowali też tryb 2D, który w interesujący sposób nieco zmienia gameplay. Urozmaiceniem jest też zbieractwo oparte głównie na kolekcjonowaniu gemów.

Nowości 

PC-towa wersja El Shaddai oferuje opowiadanie opisujące wydarzenia (wraz z ilustracjami), których nie udało się przedstawić w pierwszej wersji gry na PS3 i Xboxie 360. 

Wymagania sprzętowe - El Shaddai: Ascension of the Metatron

Minimalne:

  • System operacyjny: Microsoft Windows 10
  • Procesor: Core™ m3
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 8.2 GB dostępnej przestrzeni

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper