Phantasy Star Zero

Phantasy Star Zero

6,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG,   RPG akcji
Śr. czas:
0 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.12.2008
Europa:
12.02.2010
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG,   RPG akcji
Śr. czas:
0 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.12.2008
Europa:
12.02.2010

Phantasy Star Zero - opis gry

Phantasy Star Zero to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Segę na NDS-a. Tytuł był spin-offem głównych odsłon serii, a “zero” w jego nazwie w założeniach twórców miało oznaczać dla niej nowy początek.

Gra nie posiada zdefiniowanego bohatera. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki sami tworzymy naszego podopiecznego. Wybrać możemy między innymi jedną z trzech ras, z których każda posiada jakieś specyficzne dla siebie wady i zalety, oraz płeć. Mężczyźni są bardziej wytrzymali i mają większą siłę fizyczną, natomiast kobiety są bardziej zwinne i lepiej radzą sobie z ‘technikami’, tutejszym odpowiednikiem magii. Akcja dzieje się na Ziemi jakieś dwieście lat po wielkiej wojnie, która rozpirzyła cywilizację. Nasz podopieczny/podopieczna dołączają do specjalnej grupy przeczesującej dzicz w celu wybijania zagrażających ludziom potworów.

Postępy w Phantasy Star Zero osiągamy wykonując questy, do których dostęp otrzymujemy w mieście pełniącym funkcję bazy wypadowej. Misje dzielą się na te, które możemy wykonywać w pojedynkę (np. te popychające naprzód fabułę; dołączyć w ich trakcie mogą do nas NPC kierowanie przez sztuczną inteligencję), oraz takie umożliwiające wspólną grę z innymi osobami. W przypadku tych drugich mamy trzy możliwości do wyboru: granie z nieznajomymi, granie ze znajomymi lub granie samemu. Do porozumiewania się z towarzyszami zabawy używamy Visual Chata umożliwiającego pisanie i rysowanie wiadomości.

Questy pozwalają nam również zdobywać lepszy sprzęt, którego w PS0 jest zresztą kilkaset sztuk. Sprzęt ten można też udoskonalać za sprawą specjalnych materiałów.

Walki natomiast toczą się w czasie rzeczywistym a przeciwnicy widoczni są w trakcie eksploracji.

Wideo - Phantasy Star Zero

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych