Peter Jackson's King Kong: The Official Game of the Movie

Peter Jackson's King Kong: The Official Game of the Movie

Ocena wg platformy:

PC 7.2
X360 6.9
PSP 4.4
DS -
PS2 7.7
XBOX 8.1
GC 8.5
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
17.11.2005
Europa:
17.11.2005
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
17.11.2005
Europa:
17.11.2005

Peter Jackson's King Kong: The Official Game of the Movie - opis gry

Peter Jackson's King Kong: The Official Game of the Movie to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Ubisoft na PS2, PSP, Xboxa, Xboxa 360, GameCube’a, NDS-a i PC. Za jej stworzenie odpowiadali wspólnie reżyser Peter Jackson oraz znany game designer Michel Ancel. Tytuł ukazał się również na GBA, lecz za tę wersję odpowiadał inny developer, przy produkcji nie brał udziału Jackson, a ponadto zmieniono założenia rozgrywki.

Gra bazuje na filmowym remake’u King Konga, który na ekrany kin wszedł w 2005 roku. Historia kręci się tu wokół perypetii nowojorskiego scenarzysty Jacka Driscolla. Jest rok 1933. Reżyser Carl Denham zdobywa mapę z zaznaczoną na niej lokalizacją nieznanej dotąd wyspy, na której chce kręcić swój nowy film. Zorganizowana zostaje ekspedycja, ale wkrótce po dotarciu na miejsce plany biorą w łeb. Wyspę zamieszkują bowiem rozmaite stworzenia - duże i niebezpieczne. Począwszy od wielkich robali, a skończywszy na dinozaurach. Wśród nich jest również małpa monstrualnych rozmiarów, która porywa aktorkę Ann Darrow.

 

Przez większą część rozgrywki akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby, kierując poczynaniami Driscolla. W grze nie ma HUD-a, co oznacza, że informacje odnośnie stanu zdrowia i ilości amunicji nie pojawiają się na ekranie. Patent ten zwiększa poziom trudności, zachęcając do ciągłych poszukiwań sposobów pozwalających przeżyć wśród niebezpiecznej flory i fauny.

 

Czasami sytuacja ulega zmianie. Wówczas przejmujemy kontrolę nad wielkim małpiszonem, którego zadanie często sprowadza się do ratowania Ann. King Kong potrafi wyprowadzać ataki pięścią, stosować chwyty, używać elementów otoczenia do walki, gryźć, wspinać się oraz wchodzić w stan zwany furią. Wówczas staje się na pewien czas silniejszy i bardziej wytrzymały.

 

Po zaliczeniu głównego wątku odblokowany zostaje tryb umożliwiający nabijanie punktów. Umożliwia on powtórzenie dowolnego poziomu i spróbowanie wykręcenia jak najlepszego wyniku. W ten sposób możemy odblokować rozmaite bonusy oraz pochwalić się własnymi osiągnięciami w internetowych rankingach.

Wideo - Peter Jackson's King Kong: The Official Game of the Movie

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych