PAC-MAN WORLD: Re-PAC

PAC-MAN WORLD: Re-PAC

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 7.0
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Now Production
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
26.08.2022
Europa:
26.08.2022
Producent:
Now Production
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
26.08.2022
Europa:
26.08.2022

Recenzja redakcji

Pac-Man
7.0
PAC-MAN WORLD: Re-PAC - recenzja gry. Pac-Man wraca do gry
PS4 XONE NS PC PS5 XSX|S

PAC-MAN WORLD: Re-PAC - opis gry

PAC-MAN WORLD: Re-PAC to platformówka wyprodukowana przez studio Now Production i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch. Re-Pac to remake Pac-Man World z 1999 roku.

Rozgrywka - PAC-MAN WORLD: Re-PAC

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem oryginału z 1999 roku.  Gracz, oczywiście, przejmuje tu kontrolę nad Pac-Manem, który wyrusza na wyspę duchów, by uratować porwanych przez niejakiego Toc-Mana członków swojej rodziny.

Produkcja Namco to trójwymiarowy platformer, lecz gra w wielu elementach nawiązuje do oryginalnego Pac-Mana z 1980 roku. Poziomy -- nie licząc tych z bossami -- niekiedy przywodzą na myśl labirynty, miejscówki wypełnione są owocami i kropkami, rolę przeszkadzajek odgrywają duchy, a całości przygrywają zmodyfikowane utwory/efekty dźwiękowe charakterystyczne dla serii.

W odróżnieniu od pierwowzoru Pac-Man nie jest bezbronny. Oprócz możliwości zjadania duchów po użyciu stosownego power-upa (dużej kropki) ma on też do dyspozycji kilka umiejętności ofensywnych, w tym zdolność ciskania kropkami w przeciwników.

Struktura gry przypomina wiele innych platformerów. Kampania skłąda się z sześciu światów (m.in. fabryka, ruiny, kosmos), które podzielono dodatkowo na trzy, bądź cztery levele. Pierwszy level przedstawia zwykle jakiś nowy gameplayowy myk i nowy rodzaj przeciwnika, drugi i trzeci wymaga ogarnięcia pozyskanych wcześniej zdolności, a czwarty to starcie z bossem, przy którym zwykle trzeba lekko pogłówkować

Pac-Man World poza głównym wątkiem oferuje też opcjonalne wyzwania. Gracze mogą eksplorować levele w poszukiwaniu literek tworzących słowa “Pac Man” albo spróbować uratować pobratymców głównego bohatera (do tego celu potrzebują klucza). Ci oswobodzeni mogą pomóc podczas ostatniego starcia z Toc-Manem.

Oprócz kampanii fabularnej Pac-Man World Re-Pac oferuje także tryb Maze Mode, gdzie na przejście czeka pewna liczba trójwymiarowych labiryntów, oraz pierwszego Pac-Mana z 1980 roku (odblokowanie go wymaga przejscia głównego wątku). 

Wersja Re-Pac posiada uwspółcześnioną oprawę graficzną i poprawiony interfejs. W remake’u zaimplementowano także szereg pomniejszych modyfikacji uprzystępniających gameplay, np. poszerzono pole widzenia.

Wideo - PAC-MAN WORLD: Re-PAC

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper