Original War

Original War

9,6
14 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Altar Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RTS
Premiery
Świat:
15.06.2001
Europa:
15.06.2001
Polska:
16.10.2001
Producent:
Altar Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RTS
Premiery
Świat:
15.06.2001
Europa:
15.06.2001
Polska:
16.10.2001

Original War - opis gry

Original War powstał w Brnie w siedzibie Altar Games w 2001 roku. Jest to dość nietypowa strategia jak na swoje czasy, ponieważ poza RTS łączyła również elementy RPG. 

Wydarzenia w grze związane są z konfliktem o złoża fikcyjnego minerału zwanego syberytem przez Amerykanów bądź alaskitem przez Rosjan. Złoża te znajdują się na Syberii dwa miliony lat przed naszą erą. Syberyt jest katalizatorem zimnej fuzji: w jego obecności atomy wodoru łączą się w atomy helu wydzielając przy tym energię.

Świat współczesny przedstawiony w grze zależny jest od wybranej przez gracza kampanii. Kampania amerykańska opowiada o wysłanych w przeszłość za pomocą urządzenia EON żołnierzach mających przewieźć złoża syberytu z Syberii na Alaskę. W ich świecie Związek Radziecki sięga do połowy Niemiec. Choć nie wiadomo dokładnie czy cofnięcie w czasie nastąpiło przed upadkiem muru Berlińskiego i czy dzięki syberytowi Związek Radziecki stał się o wiele potężniejszy, jednak ta druga teoria wydaje się o wiele bardziej prawdopodobna ze względu na stopień rozwoju technologicznego oraz niektóre informacje pojawiające się w filmach w grze.

Druga kampania opowiada o żołnierzach Plioceńskiego Batalionu Armii Czerwonej, którzy zostają wysłani w przeszłość po odkryciu na Syberii pozostałości amerykańskiej ekspedycji oraz śladów alaskitu, minerału który występował tylko na Alasce i był ważnym źródłem potęgi USA. Przywódcy ZSRR doszli do wniosku, że Amerykanie cofnęli się w czasie i ukradli Związkowi Radzieckiemu złoża alaskitu. Przy pomocy urządzenia CZAPA (rosyjska nazwa EONa) wysyłają w przeszłość oddziały Armii Czerwonej, by bronić złóż.

Niezapominajmy, iż w ówczesnym czasie królowały strategie pokroju C&C i Starcrafta ,czyli zbieraj surowce i stwórz niepokonaną duża armię. Natomiast Czesi postanowili wnieść odrobinę świeżości w skostniałe RTS.Gra stworzona została na silniku 2 D, dzięki czemu zachowała swój urok pomimo upływu lat.

Wideo - Original War

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych