Metal Black S-Tribute

Metal Black S-Tribute

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
City Connection
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.02.2023
Europa:
02.02.2023
Producent:
City Connection
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.02.2023
Europa:
02.02.2023

Metal Black S-Tribute - opis gry

Metal Black S-Tribute to scrollowana strzelanina (shmup) wyprodukowana i wydana przez City Connection. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Jest on remasterem gry z lat 90. autorstwa wydanej pierwotnie na automatach i konsoli Sega Saturn.

Fabuła - Metal Black S-Tribute

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła, jak w przypadku innych gier tego typu, nie odgrywa tu roli większej niż pretekstowa. Akcja rozgrywa się w piątek dekadzie XXI wieku. Cybernetyczne istoty wykorzystują deszcz meteorytów, by przeprowadzić inwazję na Ziemię i pozyskać materiały nieorganiczne potrzebne im do przeżycia. Wrogowie zostają nazwani Nemesis.

Rozgrywka - Metal Black S-Tribute

Metal Black S-Tribute to shmup wertykalny. Kampania składa się tutaj z sześciu plansz (plus bonusowe między niektórymi z nich) zwieńczonych starciami z bossami. Na tle innych reprezentantów gatunku produkcję Taito/City Connection wyróżnia patent z broniami i power-upami. Do dyspozycji mamy tylko jedną: wiązkę lasera. Zbierane po drodze molekuły Newalone pozwalają zwiększyć siłę jej rażenia, a po nabiciu specjalnego wskaźnika (w połowie lub w całości), możemy skorzystać ze specjalnego ataku. Co warto dodać, niektórzy przeciwnicy mają podobne możliwości i także mogą odpalić własną wiązkę. Jeśli zrobimy to w tym samym czasie co rywal, dojdzie do pojedynku, w trakcie którego musimy szybko naciskać wskazany przycisk.

Remaster oferuje kilka usprawnień, jak opcja przewijania czasu, spowalniania czasu, quick save/quick load czy sieciowe rankingi.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper