Mario vs. Donkey Kong Remake

Mario vs. Donkey Kong (2024)

Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.02.2024
Europa:
16.02.2024
Polska:
16.02.2024
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.02.2024
Europa:
16.02.2024
Polska:
16.02.2024

Mario vs. Donkey Kong (2024) - opis gry

Mario vs. Donkey Kong (2024) to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Jest on remakem gry o tej samej nazwie z Game Boy Advance.

Rozgrywka - Mario vs. Donkey Kong Remake

W Mario vs. Donkey Kong wcielamy się w postać ikonicznego hydraulika. Akcja przenosi nas do fabryki zabawek, skąd wielki małpiszon Donkey Kong wykradł figurki Mario. Zadaniem naszego podopiecznego jest ich odzyskanie oraz, rzecz jasna, uporanie się z Kongiem.

W trakcie rozgrywki odwiedzimy kilka światów - każdy składający się z paru poziomów. Generalnie najważniejsze są poszukiwania figurek, ale sposób, w jaki osiągamy nasz cel może ulegać zmianie. Patent pierwszy polega na znalezieniu klucza i otworzeniu nim drzwi, za którymi znajduje się zabawka. W drugim przypadku musimy przeprowadzić sześć figurek do wyjścia unikając wszelkich pojawiających się na drodze przeszkód. W trzecim walczymy z bossem (Donkey Kongiem), co po zwycięstwie otwiera dostęp do kolejnego świata. Typ czwarty polega na odszukaniu jednej figurki posiadającej klucz, aktywowaniu jej i doprowadzeniu do wyjścia, a piąty łączy elementy poprzednich jednocześnie oferując o wiele trudniejsze wyzwanie. Gameplay polega oczywiście nie tylko na samym rozwiązywaniu łamigłówek, bowiem nie obce są mu także cechy klasycznego platformera. Poszczególne poziomy wypełnione są przeszkodami i przeciwnikami znanymi z głównych odsłon serii. Co warto dodać, oprócz posiadania dość standardowych umiejętności, Mario potrafi tu również stać na rękach i wykonywać salto do tyłu.

Nowości - Mario vs. Donkey Kong Remake

Oprócz uwspółcześnionej oprawy graficznej remake oferuje też nowy kooperacyjny tryb multiplayer.

Wideo - Mario vs. Donkey Kong (2024)

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper