Lotus Challenge

Lotus Challenge

5,8
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PS2 6.3
XBOX -
GC 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Virgin Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
10.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.11.2001
Europa:
02.11.2001
Producent:
Virgin Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
10.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.11.2001
Europa:
02.11.2001

Lotus Challenge - opis gry

Lotus Challenge to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Kuju Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 2, Xbox oraz GameCube (ta ostatnia wersja nie ukazała się w Europie).

Lotus Challenge promowany był jako pierwsza w trzecim tysiącleciu gra wyścigowa, która mogła się pochwalić posiadaniem licencji firmy Lotus. W produkcji Kuju otrzymujemy do wyboru różne modele samochodów tytułowej marki z różnych epok - te współczesne, vintage, a nawet bolidy Formuły 1.
 
Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Najważniejszy to Challenge, w którym, jak sama nazwa wskazuje, czeka na nas szereg rozmaitych wyzwań. Mogą to być nie tylko zwykłe wyścigi, ale też wyścigi tylko z jednym rywalem, wykręcanie możliwie jak najlepszych czasów czy coś bardziej efekciarskiego, jak praca kaskadera na planie hollywoodzkiego filmu. Następnie mamy też do dyspozycji Championship, czyli mistrzostwa. Jest ich siedem, przy czym na początku mamy dostęp tylko do dwóch eventów. Oprócz tego jest Single Play, gdzie możemy wziąć udział w dowolnym wyzwaniu (nie tylko wyścigu) bez zbędnych ceregieli, oraz Collection, w którym znajdują się wszystkie odblokowane tory oraz samochody. Dostępny jest też multiplayer dla maksymalnie dwóch osób.
 
Wyścigi odbywają się na dwudziestu torach umiejscowionych w różnych zakątkach świata. Jest to między innymi Trafalgar Square, Arizona Yuma County Speedway, Florida Jupiter Beach czy Tokyo Bay Tunnel. Jeździmy nie tylko po torach sportowych, ale też po miastach. Dodatkowo zawody mogą odbywać się przy różnych warunkach pogodowych: w dzień, w nocy, we mgle, w deszczu i w śniegu.
 
W grze nie ma patentu z tuningowaniem samochodów, ale twórcy zaimplementowali ustawienia pozwalające wybrać np. rodzaj skrzyni biegów czy asysty pomagające podczas jazdy.

Wideo - Lotus Challenge

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych