Ghost Trick: Phantom Detective

Ghost Trick: Phantom Detective (2023)

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
30.06.2023
Europa:
30.06.2023
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
30.06.2023
Europa:
30.06.2023

Recenzja redakcji

Ghost Trick: Phantom Detective - recenzja gry
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.5
Ghost Trick: Phantom Detective – recenzja gry. Cztery minuty, by odmienić przeznaczenie
NS PC PS4 XONE

Ghost Trick: Phantom Detective (2023) - opis gry

Ghost Trick: Phantom Detective to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się pierwotnie na Nintendo DS, jego zremasterowana wersja trafiła na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Ghost Trick: Phantom Detective

Dalsza część tekstu pod wideo

Gadający pies, snajper korzystający ze złotego shotguna, lampa pełniąca rolę naszego mentora, czy w końcu główny bohater, który jest trupem już w pierwszej scenie gry. Ghost Trick rto jedna z najbardziej oryginalnych gier jakie ukazały sie na DS-a. Sissel, bo tak zwie się nieszczęśnik, którego zwłoki widzimy na samym początku gry, nie jest zwykłym człowiekiem. Po śmierci obdarowany zostaje nadnaturalną mocą, dzięki której jego dusza może przejmować kontrolę nad martwymi przedmiotami. Będąc świadomym swoich nowych zdolności, paranormalny detektyw postanawia odszukać mordercę i rozwikłać tajemnicę swojej śmierci. Musi jednak zrobić to przed wschodem słońca, a biorąc pod uwagę fakt, że skutkiem ubocznym "zmartwychwstania" jest utrata pamięci, będzie to arcytrudne zadanie.

Rozgrywka - Ghost Trick: Phantom Detective

Rozgrywka sprowadza się do rozwiązywania łamigłówek. Sissel po przełączeniu w tryb Ghost może przemieszczać się pomiędzy znajdującymi się w bliskim zasięgu przedmiotami. W takim momencie czas staje w miejscu, pozwalając nam wybrać swobodnie kierunek, w którym chcemy podążać. Sęk w tym, że chcąc wejść w interakcję z otaczającymi nas przedmiotami (opcja Trick), musimy wrócić do standardowego trybu działania, w którym kluczem do sukcesu jest wykonywanie właściwych czynności w odpowiedniej kolejności i momencie.

Oprócz tego dysponujemy jeszcze jednym narzędziem: cofaniem czasu. Śmierci napotkanych bohaterów możemy uniknąć "przewijając taśmę" do momentu na 4 minuty przed ich zgonem. Tylko od właściwych wyborów i odpowiedniego kombinowania z przedmiotami zależy, czy uda nam się zmienić bieg historii, czy też będziemy musieli zacząć wszystko od nowa. Podczas przygody skorzystamy z licznych wskazówek (zwykle są to rozważania naszego bohatera), pojawiających się na ekranie w postaci komiksowych dymków. W miarę postępów w grze okaże się nawet, że możemy nawiązać kontakt z niektórymi żywymi osobnikami, a pomiędzy poszczególnymi lokacjami przemieszczać się za pomocą linii telefonicznych. Gra ma jednak bardzo liniowy charakter i zawsze jest tylko jedna droga do celu.

Nowość - Ghost Trick: Phantom Detective (2023)

Zremasterowana wersja Ghost Trick oferuje kilka nowości: poprawioną grafikę, interfejs, nowe aranżacje utworów (dostępna jest też jednak stara ścieżka dźwiękowa) oraz bonusowy tryb, w którym układamy obrazki o wielkości 3x3, 4x4 i 5x5. 

Wideo - Ghost Trick: Phantom Detective (2023)

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper