Foregone

Foregone

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Big Blue Bubble
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
27.02.2020
Europa:
27.02.2020
Producent:
Big Blue Bubble
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
27.02.2020
Europa:
27.02.2020

Foregone - opis gry

Foregone to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Big Blue Bubble. Tytuł ukazał się na komputerach, gdzie początkowo dostępny był w programie Early Access, oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Foregone

Fabuła Foregone kręci się wokół miasta Calagan. Wiele lat po wyniszczającej wojnie mieszkańcy miasta znów muszą stawić czoło zagrożeniu. Jest to tajemnicza siła zwana Harrow, która z niewyjaśnionych przyczyn jest w stanie przywracać do życia umarłych. Władze Calagan powierzają zadanie zbadania (i powstrzymania) zjawiska najlepszej superżołnierce. Jak się jednak okazuje, Harrow nie tylko potrafi wskrzeszać, ale też wyciągać na wierzch wspomnienia, które powinny zostać zapomniane.

Rozgrywka - Foregone

Foregone na pierwszy rzut oka przypomina gry typu seria Metroid i tym podobne, jak chociażby Dead Cells (tutaj jednym z podobieństw jest dodatkowo styl graficzny). W rzeczywistości produkcja Big Blue Bubble jest bardziej liniowa i ma więcej wspólnego z klasycznymi platformerami czy zręcznościówkami. Nasza podopieczna brnie tutaj przed siebie eliminując po drodze nieprzyjaciół i omijając przeszkody. Gra zachęca do przeczesywania otoczenia, gdyż tu i ówdzie natknąć się możemy na ukryte pomieszczenia, ale jednocześnie nie ma tu np. cofania się do wcześniejszych lokacji, by odblokować nowe drogi dzięki zdobytym gadżetom bądź zdolnościom (choć bohaterka z czasem pozyskuje nowe skille).

Nasza podopieczna dysponuje drzewkiem umiejętności, które pozwala nam zadecydować o kierunku jej rozwoju. Na jej potencjał bojowy wpływ ma także ekwipunek często pozostawiany przez pokonanych przeciwników. Sprzęt da się usprawniać dzięki złotu.

W odróżnieniu od wielu innych podobnych gier Foregone spory nacisk stawia na fabułę i budowanie świata. 

Wideo - Foregone

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper