Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers

Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers

6,7
15 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
0 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.11.2009
Europa:
05.02.2010
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
0 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.11.2009
Europa:
05.02.2010

Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers - opis gry

Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers to tytuł przygotowany i wydany przez Square Enix na Wii. Gra pojawiła się w sprzedaży 12 listopada 2009 roku w Japonii. W Europie tytuł wylądował na półkach sklepowych dopiero w lutym 2010 roku.

Akcja w Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers rozgrywa się w odległej przyszłości, w stosunku do wydarzeń znanych z Final Fantasy Crystal Chronicles. W związku z wojną jaka wybuchła, rasa Yuke wyginęła. Magia została zabroniona na terenie całego Królestwa Liltian. Cały czas jednak rodzą się ludzie, którzy są w stanie posługiwać się zaklęciami. Osoby te nazywane są "Crystal Bearerami" - ich cechą wspólną jest przychodzenie na świat z jedną skrystalizowaną częścią ciała (np. część skóry, oko). W grze śledzimy losy Layle'a, który - dzięki kryształowi na policzku - potrafi manipulować siłą grawitacji.

 

Walki w Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers opierają się na tych samych fundamentach, co w Final Fantasy Crystal Chronicles. Potyczki odbywają się w czasie rzeczywistym. Deweloperzy postawili na zręczność graczy. W przeciwieństwie do właściwej serii Final Fantasy w The Crystal Bearers nie da się rozwijać statystyk bohatera. Tytuł umożliwia jedynie zwiększanie potencjału bojowego przez customizowanie ekwipunku Layle'a.

 

Ważnym elementem doświadczenia Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers jest swoboda gracza. Wiele z wyzwań jest opcjonalnych - ich wypełnienie nie jest konieczne do zaliczenia tytułu. Na przykład wystarczy zabić tylko kilku z 15 bossów, by dotrzeć do końca historii gry.

 

Tytuł nie cieszył się taką przychylnością wśród recenzentów, jak Crystal Chronicles. Gra uzyskała średnią ocen 6,5/10. Jako wady wskazywano bardzo słabą fabułę, nieciekawych bohaterów, brak sensownej możliwości rozwoju postaci oraz kiepskie sterowanie kamerą.

Wideo - Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych