Egglia Rebirth

Egglia Rebirth

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Symulacja
Premiery
Świat:
16.12.2021
Europa:
10.02.2022
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Symulacja
Premiery
Świat:
16.12.2021
Europa:
10.02.2022

Egglia Rebirth - opis gry

Egglia Rebirth to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Brownies (założone przez twórców kilku odsłon serii Mana). Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Jest on zmodyfikowaną wersją gry pierwotnie wydanej na urządzeniach przenośnych.

Fabuła - Egglia Rebirth

Główne założenia nie uległy zmianie. W Egglia wcielamy się w postać goblina, który pewnego dnia spada z nieba na ziemię. W tutejszym świecie gobliny uchodzą za wredne istoty, a o poziomie ich wredoty decydują rogi. Główny bohater swoje rogi w następstwie upadku jednak stracił. Trafia on ostatecznie do pustawej mieściny, w której napotyka elfkę Robin oraz jej towarzyszkę Marigold. Jak się okazuje, próbują one odbudować świat po wielkiej wojnie, która wydarzyła się w przeszłości. Poszczególne jego części zostały zaklęte w magicznych jajach i tylko goblin jest je w stanie odczarować.

Rozgrywka - Egglia Rebirth

Podczas rozgrywki odwiedzamy różne miejscówki wybierając pożądaną lokację z poziomu menu. Gdy będziemy już na miejscu, właściwa zabawa przypomina grę planszową. Na planszy znajduje się pewna liczba, po których porusza się nasz podopieczny. To, ile ich pokona, zależy od liczby oczek, które wypadną po rzucie kością. Podczas takiej ‘podróży’ możemy się natknąć na obiekty, które dostarczają potrzebnych materiałów, lub przeciwników. Po przejściu planszy otrzymujemy natomiast doświadczenie. Od czasu do czasu spotykamy inne postacie, które mogą nam pomóc, a także oglądamy scenki pchające główny wątek.

Podczas wizyt w dungeonach mogą nam towarzyszyć duchy oraz mieszkańcy miasta. Te pierwsze należy karmić, dzięki czemu zyskujemy nowe zdolności. Duchy można też rozwijać dając im ziemniaki, które uprzednio należy wyhodować. Obecność mieszkańców wpływa z kolei na parametry głównego bohatera. Efekt zależy od tego, jak rozwinięta jest nasza relacja z danym NPC-em.

Z eskapad wracamy z przedmiotami, za pomocą których można rozbudować miasto. Dzięki temu rośnie też potencjał goblina, ponieważ zyskuje on w ten sposób nowe możliwości.

Wersja Rebirth doczekała się szeregu nowości. Jest to m.in. zmodyfikowany interfejs, wsparcie kontrolerów, nowi mieszkańcy, nowe misje (a co z tym idzie eventy), a także modyfikacje rozgrywki wynikające z rezygnacji z systemu mikropłatności obecnego na urządzeniach przenośnych. 

Wideo - Egglia Rebirth

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych