EA Sports FC 24

EA Sports FC 24

6,3
21 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.5
XSX|S 6.2
NS 8.5
PC 6.3
PS4 8.4
XONE 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
29.09.2023
Europa:
29.09.2023
Polska:
29.09.2023
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
29.09.2023
Europa:
29.09.2023
Polska:
29.09.2023

Poradnik EA Sports FC 24

EA FC 24
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

EA FC 24 (FIFA 24) - poradnik. Najlepsi piłkarze i piłkarki, składy na start, kariera, Ultimate Team, rynek
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

EURO 2024 EA FC 24
Maciej Zabłocki

Maciej Zabłocki

8.0
UEFA EURO 2024 - recenzja darmowego dodatku do EA Sports FC 24. Poczuj emocje nadchodzących Mistrzostw Europy!
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

EA Sports FC 24 - opis gry

EA Sports FC 24 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazać ma się na PC oraz konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Rozgrywka - EA Sports FC 24

Dalsza część tekstu pod wideo

EA Sports FC 24 to następca serii FIFA. Najważniejszą zmianą w samej rozgrywce są bez wątpienia Style Gry, które pojawiły się we wszystkich najważniejszych trybach produkcji – twórcy tak naprawdę postanowili rozbudować umiejętności najbardziej doświadczonych piłkarzy i dorzucili zainteresowanym dodatkową statystykę, która pozwala im lepiej odnaleźć się na boisku, ale także wykorzystać swoje atuty. Deweloperzy łącznie opracowali aż 34 różne Style Gry, które jednak w wyjątkowych sytuacjach występują w ulepszonej wersji z plusem (+) i w rezultacie piłkarze mogą korzystać z 68 różnorodnych umiejętności. Skille są związane z najważniejszymi elementami na boisku – deweloperzy podkreślają zdolności dla bramkarzy, ale także te związane z obroną, podaniami, panowaniem nad piłką oraz oczywiście ze strzelaniem.

W samej rozgrywce czuć także duże zmiany wywołane fizycznością piłkarzy. Znacznie łatwiej się nimi zastawić z piłką, wytrącić z akcji drobniejszego napastnika, ale też łatwiej zarobić żółtą kartkę. Oprócz tego deweloperzy wyraźnie dopracowali trajektorie lotu piłki, by ta podążała do bramki w bardziej realistyczny sposób i jednocześnie dokonali solidnej przebudowy gry bramkarzy, którzy mogą teraz wyciągnąć naprawdę trudne strzały. A dzięki technologii HyperMotionV udało im się wierniej odwzorować umiejętności piłkarzy.

Tryby - EA Sports FC 24

Najważniejszą nowością w tegorocznym EA Sports FC jeśli chodzi o zawartość jest znaczące rozbudowanie trybu Ultimate Team. Fani nie muszą się tym razem skupiać wyłącznie na gwiazdach męskiej piłki, mogą do składu dorzucić też kobiety. To jednak nie koniec zmian w Ultimate Team, ponieważ gracze otrzymali teraz możliwość wpływania na karty. To właśnie dzięki temu teraz możemy pokusić się o ewolucję kart, by napastnik poprawił swój strzał, a obrońca podbił swoją fizyczność, co pozwoli mu wygrywać więcej pojedynków jeden na jednego.

Pewne zmiany wprowadzono też w Karierze. Na dobry początek deweloperzy oddzielili dwoma osobnymi zakładkami wariant menadżera i zawodnika. Jeśli zdecydujecie się zarządzać zespołem, to w EA Sports FC 24 od początku otrzymamy szansę nastawienia swojego składu na jedną z siedmiu dostępnych taktyk. Elektronicy poprawili treningi, ponieważ teraz znacznie łatwiej skoncentrować ekipę na jednej z koncepcji rozegrania piłki – zapewni to graczom znacznie większą możliwość zrealizowania przyjętych wcześniej założeń. Już na samym początku system prosi nas o zatrudnienie dodatkowych specjalistów, którzy pomogą naszym grajkom w lepszym zrozumieniu taktyki. Dodatkowo korzystając z informacji zwrotnych, podczas treningu możemy ustawić szkolenie w taki sposób, by piłkarze wykorzystali słabości przeciwników.

Łącznie EA Sports FC 24 oferuje licencję obejmującą ponad 19 tys. piłkarzy i ponad 700 klubów (z 30 lig), a także (pomijając wymienione wyżej  warianty rozgrywki) tryby wirtualnych klubów i VOLTA Football.

Wideo - EA Sports FC 24

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper