eFootball 2022

eFootball 2022

3,7
18 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 1.8
XONE 1.5
PC 3.5
PS5 2.4
XSX|S 5.0
Mobile 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PES Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.09.2021
Europa:
30.09.2021
Producent:
PES Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.09.2021
Europa:
30.09.2021

Recenzja redakcji

eFootball 2022 - recenzja gry. Przewrócona Piramida 
Zdjęcie Kajetan Węsierski

Kajetan Węsierski

4.0
eFootball 2022 - recenzja gry. Przewrócona Piramida 
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

eFootball 2022 - opis gry

eFootball 2022 to darmowa gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana przez firmę Konami. Tytuł ukazał się na PC, urządzeniach przenośnych oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Był on nową inkarnacją serii Pro Evolution Soccer.

Rozgrywka - eFootball 2022

eFootball 2022 to, dosłownie i w przenośni, nowa inkarnacja popularnej serii piłkarskiej firmy Konami, która w przeszłości znana była pod tytułami International Superstar Soccer i Pro Evolution Soccer. Cykl nie tylko zmienił szyld na zupełnie nowy, ale też całkowicie przebudowano jego rozgrywkę - zmieniono silnik (bazuje on na Unreal Engine 4) i model biznesowy. Gra udostępniana jest za darmo i jako darmowy tytuł oferuje ograniczoną zawartość. Twórcy zaimplementowali też jednak system mikropłatności umożliwiający dokupowanie contentu w zależności od naszych potrzeb.

Rozgrywka doczekała się pewnych zmian. Dotyczą one dla przykładu sterowania i animacji, które zostały poprawione. Poza tym uatrakcyjniono styl prezentacji. Kamera działa inaczej w zależności od tego, czy utrzymujemy się piłce (wtedy jest bliżej) czy akurat jesteśmy bez niej (wówczas się oddala). Wprowadzono także cutscenki poprzedzające i wieńczące mecz, np. wywiady z najlepszymi zawodnikami meczów.

Na premierę eFootball 2022 oferował tylko kilka drużyn do wyboru (Barcelona, Bayern Munich, Juventus, Manchester United, Arsenal, Sao Paulo, Corinthians, Flamengo i River Plate) oraz dwa warianty rozgrywki: pojedynczy mecz i eventy/wyzwania. Z czasem gra była rozwijana: dodawano nowe kluby, ligi oraz tryby, np. odpowiednik Master League czy możliwość rozgrywania turniejów.  

Gra została bardzo chłodno przyjęta w dniu premiery. Głównym powodem krytyki był jej stan stan techniczny. 

Wideo - eFootball 2022

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych