Dogworld

Dogworld

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lateralis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
18.03.2021
Europa:
18.03.2021
Producent:
Lateralis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
18.03.2021
Europa:
18.03.2021

Dogworld - opis gry

Dogworld to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez studio Lateralis. Tytuł ukazał się najpierw na PC, a potem trafił też na Nintendo Switch.

Fabuła - Dogworld

Akcja Dogworld rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym kryjąca się przed rozlicznymi niebezpieczeństwami na powierzchni kryje się w rozbudowanych podziemnych bunkrach. Sztuczna inteligencja o nazwie Daddy kierująca życiem niedobitków ostrzega przed opuszczaniem bezpiecznych schronów, ale jak jest naprawdę? Pewnego dnia nasza postać w wyniku splotu wydarzeń wydostaje się na zewnątrz i ku swojemu zdumieniu konstatuje, że Ziemia tętni życiem, ale dominującym gatunkiem są inteligentne, gadające psy.

Rozgrywka - Dogworld

Pod względem rozgrywki Dogworld przypomina gry w rodzaju np. Cave Story. Produkcja studia Lateralis kładzie nacisk na akcję. Nasz podopieczny rozpoczyna ze strzelbą strzelającą plazmą, ale z czasem może pozyskać dodatkowe pukawki, np. shotgun, karabin snajperski czy wyrzutnię rakiet. Mają one rozmaite właściwości, co sprawia, że mogą przydać się w odmiennych sytuacjach. Oprócz tego nasz podopieczny potrafi się też ślizgać, a umiejętność ta przydaje się do unikania ataków nieprzyjaciół.

Gra nie jest liniowa. Pod względem konstrukcji świata Dogworld przywodzi na myśl np. serię Metroid, dając nam pewną swobodę jeśli chodzi o eksplorowanie świata. Warto dodać, że w niektórych lokacjach (także tych ukrytych) natknąć możemy się terminale dostarczające informacji o świecie wokół i wydarzeniach, do których dochodziło w przeszłości. 

Dogworld nie jest grą długą. Całość można ukończyć w mniej więcej dwie godziny. 

Wideo - Dogworld

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper