Detention

Detention

7,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.5
PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Red Candle Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
13.01.2017
Europa:
13.01.2017
Producent:
Red Candle Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
13.01.2017
Europa:
13.01.2017

Detention - opis gry

Detention to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana i wydana przez tajwańskie studio Red Candle Games. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Mac OS X, Linux) oraz PlayStation 4.

Akcja gry rozgrywa się na Tajwanie, czerpiąc inspiracje z tamtejszej kultury i mitologii. Są lata 60. ubiegłego wieku, na wyspie trwa stan wyjątkowy (w rzeczywistości trwał on 38 lat). My trafiamy do Greenwood High, wybudowanej na prowincji szkoły, w której zaczynają dziać się niewyjaśnione rzeczy o paranormalnym charakterze. Jeden z uczniów zasypia na lekcji i wybudza się w pustym pomieszczeniu. Początkowo dochodzi do wniosku, że powodem tego stanu rzeczy jest ewakuacja z powodu zbliżającego się tajfunu, lecz wkrótce okazuje się, że po budynku grasują zjawy i potwory zwane “lingered”. Chłopak spotyka jeszcze dziewczynę, z którą postanawiają uciec, po drodze dowiadując się prawdy o mających miejsce wydarzeniach.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Detention jest przygodówką z interfejsem point-and-click, choć na uwagę zasługuje perspektywa - gra jest bowiem dwuwymiarowa przypominając nieco stylem produkcje japońskiego studia Vanillaware. Nasze zadanie sprowadza się przede wszystkim do eksplorowania budynku i rozwiązywania mniej lub bardziej trudnych łamigłówek, które nierzadko sprowadzają się do użycia odpowiedniego przedmiotu w odpowiednim miejscu. Po drodze możemy się też natknąć na dokumenty rzucające więcej światła na rozmaite tutejsze wątki (pojawiają się m.in. wątki polityczne).

W produkcji Red Candle są przeciwnicy, ale nie ma walki. Bohaterowie muszą unikać kontaktu ze zjawami, do czego najlepiej służy wstrzymywanie oddechu (nie można tego jednak robić bez końca). W razie czego są jednak w stanie wytrzymać kilka uderzeń.

Detention cieszyło się uznaniem recenzentów. Na podstawie gry powstała też książkowa adaptacja autorstwa tajwańskiego pisarza Ling Jinga.

Wideo - Detention

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych