Crystal Defenders

Crystal Defenders

7,4
24 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.7
X360 7.0
Wii 8.3
PSP 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
20.5 godzin
Premiery
Świat:
11.03.2009
Europa:
11.03.2009
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
20.5 godzin
Premiery
Świat:
11.03.2009
Europa:
11.03.2009

Crystal Defenders - opis gry

Crystal Defenders to prosta strategia typu tower defense wyprodukowana i wydana przez Square Enix m.in. na PlayStation 3, Xboxa 360, Wii oraz PSP. W grze pojawiają się postacie, klasy, potwory i inne elementy uniwersum znane z Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift.

Miejscem akcji w Crystal Defenders jest jedna mała plansza, którą w całości obserwujemy na ekranie telewizora lub konsoli. Naszym zadaniem jest nie dopuścić do inwazji potworów zainteresowanych posiadanymi przez nas kryształami. Aby temu zaradzić, należy porozstawiać jednostki w najlepszych możliwych miejscach na trasie marszu przeciwnika. Jedna plansza to 31 natarć, a kryształ tracimy w przypadku gdy jednej fali uda się przejść przez nasze zasieki. Przegrywamy, jeśli wróg przejmie dwadzieścia kryształów.

Do naszej dyspozycji oddano rozmaite profesje znane fanom serii Kwadratowych choćby z wydanego na DS-ie Final Fantasy Tactics A2. Są to np. White Mage, Black Mage, Soldier, Archer, Time Mage, Archer, Berserker czy Dragoon. Posiadają one charakterystyki, których wykorzystanie jest kluczem do przeprowadzenia skutecznej obrony. W chwilach największej desperacji możemy jeszcze przyzwać potężnego Espera (tutejszego summona), co wiąże się z poświęceniem kilku kryształów.

Wersję na Wii podzielono na dwie części - R1 i R2. W R1 znajduje się mniej postaci, co miało pomóc w adaptacji mniej doświadczonym graczom. R2 z kolei oparte jest już na najbardziej zaawansowanych edycjach (W3) z innych sprzętów. W obu znajdują się rankingi sieciowe dostępne za sprawą usługi Nintendo Wi-Fi Connection.

Crystal Defenders doczekało się kontynuacji o podtytule Vanguard Storm, którą wydano jednak tylko na urządzenia z systemem iOS.

Wideo - Crystal Defenders

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych