Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
2022
Europa:
2022
Polska:
2022
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
2022
Europa:
2022
Polska:
2022

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion - opis gry

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch. Był on remakem Crisis Core: Final Fantasy VII z PSP.

Fabuła - Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Głównym bohaterem gry jest Zack Fair, postać zaledwie epizodyczna w Final Fantasy VII. Historia rozpoczyna się w Wutai, dalekowschodnim państwie, z którym wojnę prowadzi potężna korporacja Shinra. Częścią sił zbrojnych Shinry jest SOLDIER, elitarny oddział, do którego należy Zack. Podczas jednej z operacji w niewyjaśnionych okolicznościach znika Angeal Hewley, mentor protagonisty. W następstwie tego wydarzenia otrzymuje on zadanie odnalezienia jego i drugiego zaginionego – Genesia Rhapsodosa.

Rozgrywka - Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Square Enix odeszło w Crisis Core: Final Fantasy VII od formuły turowego prowadzenia walk. Crisis Core jest RPG-iem akcji, w którym potyczki odbywają się  w czasie rzeczywistym. Gracz steruje tylko Zackiem Fairem. Ataki dostępne dla protagonisty determinowane są m.in. przez układy materii, które wybraliśmy przed batalią. Struktura tytułu oparta jest o zespół misji - w Crisis Core nie można swobodnie eksplorować lokacji czy przemieszczać się po mapie świata. Pod tym względem zamknięta i raczej ograniczona budowa gry odróżnia się znacznie od serii Final Fantasy.

W grze zaimplementowano oryginalny system o nazwie Digital Mind Wave. Przybiera on postać ruletki z wizerunkami bohaterów poznanych przez Zacka w trakcie przygody. Wypadnięcie trzech takich samych ikonek pozwala nam np. odpalić atak specjalny bądź zyskać nowy poziom doświadczenia (w Crisis Core nie ma bowiem tradycyjnego systemu rozwoju).

Nowości - Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Remaster Crisis Core wprowadza kilka nowości. Jest to uwspółcześniona oprawa graficzna (w tym zupełnie nowe modele postaci), nowe aranżacje utworów muzycznych składających się soundtrack, pewne zmiany w gameplayu czy modyfikacje interfejsu graficznego. 

Wideo - Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper