Children of Mana

Children of Mana

7,5
13 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.03.2006
Europa:
12.01.2007
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.03.2006
Europa:
12.01.2007

Children of Mana - opis gry

Children of Mana jest grą action-RPG nastawioną na eksplorację dungeonów wyprodukowaną i wydaną przez Square Enix na konsoli Nintendo DS. Produkcja wchodziła w skład kompilacji The World of Mana.

Children of Mana jest tzw. dungeon crawlerem i znaczna część gry dzieje się w lokacjach, do których przedostajemy się ze statycznej mapy świata. Podobnie jak w innych tytułach reprezentujących ten gatunek, rzecz polega na tym, by w każdym lochu pokonać bossa po drodze zbierając przedmioty zwane Gleamdrop, które otwierają dostęp do kolejnych pomieszczeń. Swoistą bazą wypadową jest Mana Village, gdzie możemy wypocząć, uzupełnić zapasy albo podjąć się dodatkowych zadań. W takim przypadku wracamy do wcześniej odwiedzonych miejsc, choć możemy zacząć w innym punkcie, dojść mogą dodatkowe piętra i zmieni się występowanie potworów.

 
System walki umożliwia posługiwania się dwiema broniami (pod X i A), a tych znajdziemy w CoM cztery rodzaje. Każdy z nich oferuje unikalny zestaw umiejętności, miewa różne zastosowanie i inaczej działa na otoczenie (młotem można rozbijać przedmioty, a łuku użyć jako harfy hipnotyzującej przeciwników). W grze istnieje też możliwość posługiwania się magią. Żywiołów występuje ogólnie osiem i każdy oddaje nam do dyspozycji różne czary o charakterze ofensywnym i defensywnym, sęk jednak w tym, że przed wyruszeniem do lochu wyekwipować możemy tylko jeden. Żywiołom, zwanym tutaj Elementami, można także podnosić poziomy używając w tym celu specjalnych kamieni. 

Children of Mana nie zostało przyjęte źle, ale recenzje nie były też entuzjastyczne. Krytykowano monotonię rozgrywki, która rumieńców nabiera dopiero w lokalnym trybie multiplayer (dla maksymalnie czterech osób). Na plus zaliczono z kolei oprawę audio-wizualną. Nieco na uboczu stała fabuła opowiadająca  o zmaganiach sierot pragnących zbadać incydent mający miejsce pod drzewem Many kilka lat wcześniej. Życie stracili wówczas ich bliscy, ale jednocześnie tajemnicza para bohaterów uratowała świat. 
 

Wideo - Children of Mana

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych