Call of Duty 2: Big Red One

Call of Duty 2: Big Red One

7,9
70 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.1
XBOX 8.6
GC 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Activision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
01.11.2005
Europa:
18.11.2005
Polska:
25.11.2005
Producent:
Activision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
01.11.2005
Europa:
18.11.2005
Polska:
25.11.2005

Call of Duty 2: Big Red One - opis gry

Call of Duty 2: Big Red One to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Treyarch i wydana przez Activision na PlayStation 2, Xboxa i GameCube’a. Akcja tytułu rozgrywa się na froncie zachodnim podczas II Wojny Światowej.

Gra różni się od poprzednich części serii, skupiając się na losach tylko jednego oddziału, czyli amerykańskiej 1. dywizji artylerii zwanej Big Red One. Gracz śledzi całą jej drogę - od inwazji i wyzwolenia Afryki Północnej, po inwazję na Sycylię, lądowanie na plaży Omaha oraz drogę na wschód aż do przekroczenia linii Zygfryda. Każdy rozdział rozpoczyna i wieńczy film, co ma sprawić wrażenie, że obcujemy z dokumentem rzetelnie opisującym wydarzenia.

 

Jako jeden z żołnierzy Big Red One w trakcie singlowej kampanii przebędziemy drogę oddziału. Nasz podopieczny potrafi kucać, położyć się na brzuchu albo przykleić się do ściany, co pomaga zwłaszcza podczas większych zadym. Jeśli chodzi o bronie, to zabrać ze sobą możemy tylko dwie (plus granaty dymne). Oczywiście jesteśmy je w stanie zamienić, gdy natrafimy na coś naszym zadaniem bardziej przydatnego. Częścią HUD-a jest kompas, który informuje o lokalizacji nieprzyjaciela, towarzyszy, a także o miejscu do którego musimy dotrzeć realizując cele zadania. Gdzieniegdzie znajdujemy stacjonarne karabiny maszynowe oraz działa, podczas niektórych misji możemy też pokierować czołgiem. Pewną rolę odgrywają zwiady, choć niekoniecznie dużą - w większości przypadków wymiany ognia odbywają się bowiem w niezbyt rozległych miejscach niewymagających podjęcia takiej taktyki.

 

Gra posiada rzecz jasna tryb wieloosobowy, który stanowi istotę serii Call of Duty. Na PlayStation 2 i Xboxie gracze w liczbie maksymalnie szesnastu mogą nawet rywalizować w pojedynkach sieciowych.

Wideo - Call of Duty 2: Big Red One

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych