Blood Bowl III

Blood Bowl 3

5,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS -
PC 4.0
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cyanide
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.02.2023
Europa:
23.02.2023
Producent:
Cyanide
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.02.2023
Europa:
23.02.2023

Recenzja redakcji

Blood Bowl 3
Maciej Zabłocki

Maciej Zabłocki

4.0
Blood Bowl 3 - recenzja gry. Gra, która powinna pozostać w formie wczesnego dostępu. Do poprawki
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Blood Bowl 3 - opis gry

Blood Bowl III to gra sportowa/strategiczna osadzona w klimatach fantasy. Za jej produkcję odpowiadało studio Cyanide, a za wydanie Nacon. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Blood Bowl III

Gra opiera się na tych samych (oryginalnych) założeniach co poprzednie części. Produkcja Cyanide Studios traktuje bowiem o futbolu amerykańskim, ale w rozgrywkach nie uczestniczą ‘normalni’ zawodnicy, tylko różne fantastyczne postacie z uniwersum Warhammer - orkowie, wampiry, szkielety, ogry, trole, elfy czy krasnoludy (nie brakuje też oczywiście ludzi). Sama rywalizacja, jak sugeruje sam tytuł, nie ma przy tym zbyt wiele wspólnego z zasadami fair play.

W Blood Bowl 3 znajdziemy 12 frakcji, a każda z nich ma nieco inną charakterystykę. Założenie jest takie, że otrzymujemy pełną drużynę rugby, która staje naprzeciw armii orków czy krasnoludów. Planujemy nasze ruchy, gdzie możemy wykonywać ruchy określonymi jednostkami w obrębie wyznaczonego pola, dokonywać uników, a także reagować rzutem kością na przypadkowe zdarzenia (jak choćby atak przeciwnika z zaskoczenia). Dodatkowo, dość swobodnie można oddalić i przybliżyć kamerę, co ułatwia zorientowanie się w sytuacji. Głównym celem rozgrywki jest dotarcie chociaż jednym bohaterem do końca boiska, a jednocześnie skuteczne blokowanie zawodników z drużyny przeciwnej.

Całość rozgrywki, co jest jasne, ponieważ Blood Bowl bazuje na planszówce, kręci się wokół rzutu kością. W zależności od naszego szczęścia, możemy zadać przeciwnikowi określony cios lub zastosować odepchnięcie. Specyfika ciosu i jego siła uzależniona jest w dużej mierze od losowości, co wprowadza pewien niepokój do naszych działań.

Głównym wariantem rozgrywki jest kampania Clash of Sponsors. Oprócz tego dostępny jest też między innymi multiplayer dla maksymalnie dwóch osób.

Wideo - Blood Bowl 3

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper