BLACKTAIL

BLACKTAIL

7,6
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.3
XSX|S 7.0
PC 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Parasight
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
15.12.2022
Europa:
15.12.2022
Producent:
The Parasight
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
15.12.2022
Europa:
15.12.2022

Recenzja redakcji

Blacktail
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

8.0
Blacktail - recenzja gry. Słowiańskie mity też potrafią być ciekawe
PS5 XSX|S PC

BLACKTAIL - opis gry

BLACKTAIL to gra action-adventure z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio The Parasight. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series.

Fabuła - BLACKTAIL

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła gry inspirowana jest słowiańskim folklorem i pozwala zapoznać się graczom z mitem Baby Jagi. Rzecz ma miejsce we wczesnym średniowieczu. Wcielamy się tutaj w niejaką Yagę - nastoletnią dziewczynę wygnaną z własnej wioski za rzekome posługiwanie się czarami i czarną magią. Naszym celem jest w pierwszej kolejności odszukanie swojej siostry Zory oraz rozwikłanie tajemnicy nagłego przypływu potężnych magicznych zdolności i kontaktu z istotami nadprzyrodzonymi.

Rozgrywka - BLACKTAIL

BLACKTAIL to gra action-adventure, w której wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Podczas zmagań eksplorujemy trójwymiarowy świat gry, w którym natknąć możemy się na rozmaite postacie zlecające bohaterce zadania do wykonania. 

Walka stanowi ważny filar rozgrywki, przy czym w produkcji The Parasight nie walczymy wręcz, tylko na odległość – za pomocą zaklęć i łuku. Nie brakuje tu również elementów survivalowych – strzały musimy często sklecić sami, do tego dochodzi polowanie na jedzenie czy przyrządzanie mikstur leczniczych i eliksirów.

W grze zaimplementowano system moralności. W zależności od naszych poczynań przechodzimy na jasną i ciemną stronę mocy, co rzutuje na wachlarz umiejętności bohaterki. Oprócz tego wpływ nań mają różnorakie specjalne przedmioty, jak konkretne materiały czy karty ksiąg.

Na marginesie warto wspomnieć, że w BLACKTAIL zaimplementowano system checkpointów. Innymi słowy, nie możemy zapisać stanu gry w dowolnym momencie.

Wideo - BLACKTAIL

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper