Biomotor Unitron

Biomotor Unitron

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Yumekobo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
26.05.2022
Europa:
26.05.2022
Producent:
Yumekobo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
26.05.2022
Europa:
26.05.2022

Biomotor Unitron - opis gry

Biomotor Unitron to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Yumekobo i wydana przez SNK. Tytuł ukazał się pierwotnie na konsoli Neo Geo Pocket Color pod koniec lat 90., a po latach trafił też na Nintendo Switch.

Fabuła - Biomotor Unitron

Akcja gry rozgrywa się w świecie fantasy, który przed wydarzeniami w niej ukazanymi tkwi w mrocznej epoce: dewastują go wojny i szereg innych negatywnych zjawisk. Bieg historii odmienia uderzenie meteorytu. W jego wyniku ludzkość pozyskuje nowe źródło energii, to zaś doprowadza do powstania mechów, których walki stają się najpopularniejszą rozrywką. Dwójka głównych bohaterów pilotuje mecha o nazwie Unitron próbując zdobyć tytuł Mistrza Mistrzów (Master of Masters).

Rozgrywka - Biomotor Unitron

Biomotor Unitron to gra jRPG w konwencji dungeon crawlera. Rozgrywka sprowadza się tutaj do eksplorowania dungeonów, co pozwala nam pozyskiwać różnej maści materiały potrzebne do rozwijania potencjału bojowego mecha. Każdy z podstawowych czterech dungeonów ma siedem pięter i jest powiązany z którymś z żywiołów, a po przejściu tych czterech odblokowujemy piąty i ostatni. Poszczególne piętra, warto przy tym dodać, są dobierane losowo z przygotowanych przez twórców map, co sprawia, iż przy każdej wizycie mamy do czynienia z innym układem pomieszczeń. Funkcję bazy wypadowej pełni miasto, w którym możemy uzupełnić zapasy lub wejść w interakcje ze spotkanymi NPC-ami. 

System walki jest turowy, a umiejętności wybieramy z listy komend. Użycie umiejętności regulują punkty EP, które regenerują się po każdej turze. Istotną rolę odgrywa właściwy dobór sprzętu, ponieważ przeciwnicy mają słabe i mocne strony. Dla przykładu przeciwnikom drewnianym większe obrażenia zadadzą ataki bazujące na żywiole ognia.

Biomotor Unitron doczekał się kontynuacji, lecz nie została ona wydana poza Japonią. 

Wideo - Biomotor Unitron

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper