Arkanoid DS

Arkanoid DS

7,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.12.2007
Europa:
04.07.2008
Polska:
06.08.2008
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.12.2007
Europa:
04.07.2008
Polska:
06.08.2008

Arkanoid DS - opis gry

Arkanoid DS to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Taito i wydana przez Square Enix tylko na NDS-ie. W Japonii tytuł sprzedawany był ze specjalnym kontrolerem, który podłączało się przez slot na carty do GBA.

Arkanoid DS to uwspółcześniona wersja klasycznego, kultowego Arkanoida, który po raz pierwszy ukazał się na automatach w latach 80. Rozgrywka wygląda tak jak w przypadku poprzednich inkarnacji. Mianowicie kontrolujemy paletkę, a konkretnie statek kosmiczny o nazwie VAUS, który za pomocą piłki musi zbić wszystkie bloki obecne na planszy. Jeśli uda nam się to zrobić, przeskakujemy do następnego levelu.

Gra oferuje różne tryby singlowe i wieloosobowe. Jeśli chodzi o te pierwsze twórcy przygotowali dwa warianty rozgrywki - Clear oraz Quest. Clear posiada nawet pewien wątek fabularny, w którym rozchodzi się o odparcie najeźdźców. Na przejście czeka 28 stref po pięć ‘rund’ (plansz) każda. Rzecz polega na zbiciu wszystkich bloków na planszy, w czym pomagają od czasu do czasu power-upy (jak dodatkowe piłki, spowolnienie piłki czy laser). Tryb Quest to natomiast różne wyzwania uatrakcyjniające znane zasady. Mogą one np. polegać na zbiciu bloków o konkretnym kolorze w wyznaczonym czasie. Wraz z postępami otrzymujemy punkty, za które można odblokowywać bonusy typu nowe statki/paletki czy tła.

W przypadku multiplayera grać mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie. Do wyboru są dwa warianty - Bust All (zbić wszystkie bloki) oraz Bust Color (zbić bloki o konkretnym kolorze). Kto pierwszy spełni wytyczną, wygrywa. W multi dostępny jest nowy power-up mogący uprzykrzyć życie rywalowi.

Rozgrywkę śledzimy na obu ekranach konsoli.

Wideo - Arkanoid DS

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych