Alto's Odyssey

Alto's Odyssey

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Alto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
21.02.2018
Europa:
21.02.2018
Producent:
Team Alto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
21.02.2018
Europa:
21.02.2018

Alto's Odyssey - opis gry

Alto’s Odyssey to dwuwymiarowa gra zręcznościowa w konwencji endless runnera wyprodukowana przez Team Alto i wydana przez Snowman. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych oraz konsolach PS4 i Xbox One (jako część składanki wraz z pierwszą częścią, czyli Alto’s Adventure).

Rozgrywka - Alto’s Odyssey

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Alto’s Odyssey to dwuwymiarowa gra zręcznościowa w konwencji endless runnera. Tytuł pozwala nam się wcielić w jeżdżącego na desce Alto lub w którąś z paru innych grywalnych postaci (różniących się pewnymi cechami) mknących przez generowane proceduralnie lokacje. Sterowanie jest bardzo przystępne. Nasza postać porusza się sama, a my wykonujemy tylko skoki oraz ewolucje nagradzane punktami. Dodać jednak warto, iż czynność ta wymaga od nas, by prawidłowo wylądować. W przeciwnym razie Alto (lub ktoś inny) zaliczy bolesny upadek.

Alto’s Odyssey wprowadza do formuły niemało nowego. Po pierwsze, zmieniła się estetyka. Nie odwiedzamy już lokacji zimowych, tylko pustynne (a w nich pomniejsze biomy). Po drugie, twórcy wprowadzili kilka nowych mechanik i rozwiązań. Wymienić spośród nich można jeżdżenie po ścianach, mechaniki związane z wodą, tornada, spadające platformy, odbijanie się od balonów itd. Powracają ponadto patent z pierwowzoru: zmieniające się pory dnia i warunki pogodowe czy wingsuit.

Oprócz podstawowego wariantu rozgrywki udostępniono także tzw. tryb Zen, który zaprojektowano z myślą o graczach chcących się przy grze przede wszystkim zrelaksować. Wpadki nie wiążą się w nim mianowicie z żadnymi konsekwencjami.

Wideo - Alto's Odyssey

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych