Aegis Defenders

Aegis Defenders

8,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Humble Bundle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Strategiczna
Śr. czas:
17 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.02.2018
Europa:
08.02.2018
Producent:
Humble Bundle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Strategiczna
Śr. czas:
17 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.02.2018
Europa:
08.02.2018

Aegis Defenders - opis gry

Aegis Defenders to produkcja łącząca cechy dwóch gatunków: platformówek i tower defense. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Za jego produkcję odpowiadało studio GUTS Department.

Akcja produkcji studia GUTS Department rozgrywa się w świecie, w którym trwa właśnie mroczna epoka. Niegdyś kwitła w nim zaawansowana technologicznie cywilizacja, ale po wielkiej katastrofie spowodowanej przez broń o nazwie Aegis doszło do katastrofy, która cofnęła wszystko w rozwoju o wiele lat. Głównymi bohaterami są Bart i jego wnuczka Clu, którzy zarabiają na życie poszukiwaniem artefaktów z zamierzchłej przeszłości. Podczas jednej z takich wypraw w ręce wpada im właśnie wspomniany Aegis. Niestety, sytuacja wkrótce komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że znaleziskiem zainteresowane jest także imperium.

Aegis Defenders to, jak wspomniano na wstępie, połączenie dwóch gatunków: dwuwymiarowej platformówki oraz prostej strategii w stylu tower defense. Rozgrywka składa się z dwóch części. Pierwsza to platformówka. W trakcie tych sekcji przemierzamy świat gry, odkrywamy nowe lokacje, nowe mechaniki, walczymy z przeciwnikami, unikamy przeszkód, a także rozwiązujemy łamigłówki. Słowem, pierwsza część pozwala nam zdobyć środki, które będą dostępne później. 

Część druga to tower defense. Założenia nie odbiegają drastycznie od innych gier reprezentujących ten sam gatunek - naszym zadaniem jest odpieranie kolejnych fal nieprzyjaciół nacierających z każdej możliwej strony. Kluczem jest współpraca. Podopieczni dysponują różnymi broniami, które sprawują się lepiej lub gorzej w określonych sytuacjach. Poza tym postacie (jest to nie tylko przywołana wyżej dwójka) mogą zadawać więcej obrażeń konkretnym rodzajom przeciwników. 

W Aegis Defenders zaimplementowano tryb multiplayer. Grać mogą maksymalnie dwie osoby jednocześnie. 

Kampania składa się z 18 leveli, a do tego dochodzą też trzy bonusowe z gościnnymi występami Shovel Knighta, Lunais (Timespinner) i Derpla Zorka (Awesomenauts).

 

Wideo - Aegis Defenders

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych