Actua Pool

Actua Pool

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zushi Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
0 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.2007
Europa:
02.02.2007
Producent:
Zushi Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
0 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.2007
Europa:
02.02.2007

Actua Pool - opis gry

Actua Pool to gra sportowa traktująca o bilardzie wyprodukowana przez Frontline Studios i wydana przez Zushi Games. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo DS. Produkcja Frontline to remake gry Gremlin Interactive z 1999 roku.

Wydane na konsolę Nintendo DS Actua Pool to remake, która pierwotnie ukazała się na PlayStation i komputerach PC w 1999 roku. Produkcja Frontline Studios stara się możliwie najwierniej odwzorować swoją dyscyplinę sportową, co jednak warto podkreślić liczba trybów/wariantów rozgrywki została zmniejszona względem pierwowzoru. Do wyboru mamy trzy: szybka pojedyncza sesja, challenge mode oraz multiplayer. Pierwszy nie wymaga wyjaśnień, drugi to natomiast coś na kształt kariery z innych gier sportowych. Zaczynamy w nim od skromnych turniejów, a następnie stopniowo odblokowujemy kolejne podnoszące poprzeczkę. Wraz z postępami otrzymujemy pieniądze, ale te służą tylko do odblokowywania nowych zawodów. Nie możemy więc nabywać nowego sprzętu ani tym podobnych rzeczy przydających się podczas rozgrywki. Rywalizacja odbywa się według zasad eight-ball i nine-ball. Pozostałe, znane z oryginału (a było ich kilkanaście), zostały wyrugowane. Rywalizacja odbywać się może w ośmiu miejscówkach.

Tryb multiplayer pozwala z kolei na wspólną rozgrywkę maksymalnie czterem osobom jednocześnie.

Actual Pool w wersji na NDS-a doczekało się także nowego sterowania zmodyfikowanego z myślą o możliwościach przenośnej konsoli Nintendo. Używać możemy ekranu dotykowego, choć nie musimy, jeśli mamy ochotę korzystać z przycisków. Rozgrywkę śledzimy na dwóch ekranach.

Gra w latach 90. spotkała się z ciepłym przyjęciem, lecz wersja z DS-a została przyjęta chłodno przede wszystkim ze względu na wycięcie trybów i nie do końca przemyślane sterowanie. Sprzedaż była jednak dobra.

Wideo - Actua Pool

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych