Zorro: The Chronicles

Zorro: The Chronicles

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS -
PC -
PS4 -
XONE -
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bkom Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
16.06.2022
Europa:
16.06.2022
Polska:
16.06.2022
Producent:
Bkom Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
16.06.2022
Europa:
16.06.2022
Polska:
16.06.2022

Recenzja redakcji

Zorro: the Chronicles recenzja
Krzysztof Grabarczyk

Krzysztof Grabarczyk

4.0
Zorro: the Chronicles - recenzja gry. Dziecinna maska
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Zorro: The Chronicles - opis gry

Zorro: The Chronicles to gra action-adventure wyprodukowana przez Bkom Studios i wydana przez BTC Studios. Tytuł ukazał się na PC, konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i platformie Google Stadia. Powstał on na podstawie serialu animowanego, dla którego kanwą były z kolei opowiadania Johnstona McCulleya.

Fabuła - Zorro: The Chronicles

Podobnie jak w serialu i opowiadaniach główny bohaterem jest Diego de la Vega, za dnia syn bogatego i szanowanego posiadacza ziemskiego, a nocami walczący z wszelką niesprawiedliwością zamaskowany wojownik Zorro, po pięciu latach spędzonych w Hiszpanii przybywa do Kalifornii, gdzie swoje porządki zaczął wprowadzać kapitan Monasterio. Monasterio znacząco podniósł podatki miejscowym, a za najmniejsze oznaki nieposłuszeństwa karze więzieniem. Diego de la Vega wraz ze swoją siostrą Ines zmuszeni są przyskrzynić i jego, i jego pomagierów.

Rozgrywka - Zorro: The Chronicles

W Zorro: The Chronicles mamy do czynienia z podziałem na levele, a tych jest osiemnaście. Przed rozpoczęciem każdej z nich otrzymujemy możliwość wyboru, czy chcemy grać jako Zorro, czy jako jego siostra Ines. Nie jest to wybór sprowadzający się wyłącznie do kosmetyki. Udostępnione przez twórców grywalne postacie różnią się bowiem nieco umiejętnościami.

Następnie trafiamy do różnych trójwymiarowych miejscówek, w których musimy zrealizować określone wytyczne. Istotnym elementem rozgrywki jest skradanie, jednak stopień trudności nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu grać z powodzeniem mogą też młodsi odbiorcy. Podczas zmagań wielokrotnie przychodzi nam też walczyć z pomagierami Monasterio. Starcia możemy zakończyć rozmaitymi widowiskowymi lub zabawnymi finisherami, np. pozbawieniem przeciwnika spodni lub wycięciem mu na ubraniu literki “Z”.

Poza wytycznymi wynikającymi z fabuły na naszej drodze natknąć możemy się też na opcjonalne wyzwania. Zwykle są to proste (w teorii) cele, jak znokautowanie trzech wrogów przy użyciu kaktusa.

W grze zaimplementowano system rozwoju. Wraz z postępami możemy odblokowywać nowe umiejętności na drzewku.

Wideo - Zorro: The Chronicles

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper