Ys Seven

Ys Seven

7,6
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PSP 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
16.09.2009
Europa:
29.12.2010
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
16.09.2009
Europa:
29.12.2010

Ys Seven - opis gry

Ys Seven to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Nihon Falcom i zlokalizowana przez XSEED Games. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable oraz komputerach osobistych. W Europie Ys Seven pojawił się w dystrybucji cyfrowej.

W Ys Seven, tak jak w poprzednich częściach Ys, śledzimy perypetie młodego wojownika Adola Christina oraz jego towarzysza przygód Dogiego. Podróżując po świecie dwójka bohaterów dociera do królestwa Altago, gdzie wkrótce spotykają ich kłopoty. Próbując pomóc młodej kobiecie, której naprzykrza się grupka rycerzy, trafiają przed oblicze miejscowego władcy. Ten jednak ich nie karze - zamiast tego prosi o sprawdzenie, co powoduje powtarzające się coraz częściej trzęsienia ziemi.

Ys Seven posiada bardziej zręcznościowy system walki, tak jak zresztą poprzednie odsłony cyklu. W trakcie pojedynków kontrolujemy jedną postać, a za pozostałe odpowiada sztuczna inteligencja (siódma część Ys jest swoją drogą pierwszą, w której możemy zagrać Dogim). Poszczególne umiejętności podpina się pod wybrany przycisk. Dostęp do nowych skilli otrzymujemy po wyekwipowaniu broni/jakiegoś innego sprzętu. Żeby zachować je na stałe, musimy jednak jeszcze zdobyć odpowiednią liczbę punktów SP otrzymywanych za wyeliminowanie przeciwnika. Same ataki można podzielić na trzy rodzaje - słabe, mocne oraz pociski. Nie każdego przeciwnika da się przy tym zaciukać tym samym sposobem. Niektórzy wymagają posiadania odpowiedniej taktyki.

Ys Seven, warto dodać, jest grą o wiele bardziej rozbudowaną niż poprzednicy. Twórcy dodali więcej broni i umiejętności, a także zwiększyli rozmach fabuły, która nie trwa już kilkunastu godzin. Wersja na PC z 2017 roku może pochwalić się rozdzielczością w HD i kilkoma usprawnieniami. 

Wideo - Ys Seven

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper