Nayuta no Kiseki

Nayuta no Kiseki

8,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
26.07.2012
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
26.07.2012

Nayuta no Kiseki - opis gry

Nayuta no Kiseki to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez japońskie studio Nihon Falcom. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable. Oficjalnie nie ukazał się on na Zachodzie, lecz istnieje jego fanowskie tłumaczenie.

Nayuta no Kiseki to kolejna odsłona serii Kiseki, która na Zachodzie znana jest pod nazwą Trails. Akcja gry nie rozgrywa się jednak w tym samym uniwersum co serie Trails of Cold Steel czy Trails in the Sky, a wspólne cechy ograniczają się do niewiele znaczących szczegółów.

Głównym bohaterem gry jest młody chłopak Nayuta Herschel, który zamieszkuje jedną z kilku wysp położonych na bezkresnym oceanie. A przynajmniej wielu osobom wydaje się, że jest on bezkresny. Innego zdania jest właśnie Nayuta, astronom amator. Spokojne życie na wyspie przerywają spadające z nieba kawałki kryształów, które przedstawiają nieznane miejsca. Historia nabiera rozpędu, gdy z nieba spada coś znacznie większego - ruiny nieznanej cywilizacji. Jak się okazuje, stanowią one przejście do Ogrodu Gwiazd, z którego można odwiedzać lokacje widziane we fragmentach kryształów.

Pod względem rozgrywki Nayuta no Kiseki przypomina bardziej serie Ys lub Zwei niż główne odsłony Trails/Kiseki. System walki jest tu zręcznościowy, a clou gameplayu to przemierzanie lokacji przywodzących na myśl platformówkowe levele. Tera, nowy świat, do którego dostaje się Nayuta, składa się z czterech odmiennych tematycznie wysp (choć na tym przygoda się nie kończy). Jedna wyspa to z kolei pięć etapów - cztery ‘eksploracyjne’ i jeden będący starciem z bossem. Pod koniec levelu jesteśmy oceniani gwiazdkami. Jedną otrzymujemy za samo zaliczenie wyzwania, dwie za znalezienie wszystkich kryształów i skrzyń ze skarbami, a trzecią za zrealizowanie jakiejś specjalnej wytycznej. Nie wszystko da się zrobić za jednym podejściem, dlatego zaliczone levele można odwiedzać ponownie. Gwiazdki wymieniamy na nowe techniki.

Patentem zasługującym na wzmiankę są także zmiany pór roku. Każdą lokację można odwiedzić o innej porze roku, co znacząco wpływa nie tylko na ich wygląd, ale także na level design. Nowe warunki to zaś m.in. nowe przejścia w na pozór dobrze znanych miejscówkach.

Nayuta może się posługiwać trzema rodzajami umiejętnościami: atakami miecza, magią i potężnymi technikami specjalnymi (zwanymi Craft). Używanie tych ostatnich regulowane jest przez specjalny wskaźnik, który regeneruje się automatycznie.

Wideo - Nayuta no Kiseki

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper