Yomawari: Long Night Collection

Yomawari: Long Night Collection

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Kolekcje
Premiery
Świat:
26.10.2018
Europa:
26.10.2018
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Kolekcje
Premiery
Świat:
26.10.2018
Europa:
26.10.2018

Yomawari: Long Night Collection - opis gry

Yomawari: Long Night Collection to składanka zawierająca dwie gry z serii Yomawari, które wcześniej ukazały się na komputerach i konsolach Sony. Za ich produkcję odpowiadało studio Nippon Ichi, a za wydanie NIS America.

Long Night Collection to składanka zawierająca dwie gry z serii Yomawari: Yomawari: Night Alone oraz Yomawari: Midnight Shadows.

Night Alone pozwala nam się wcielić w małą dziewczynkę, której pies zaginął, kiedy ta wyprowadza go na spacer. Po powrocie do domu siostra głównej bohaterki wyrusza na poszukiwania, lecz pomimo upływu czasu nie wraca do domu. W tej sytuacji dziewczyna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Jak się jednak okazuje, miasto uległo zmianie, a po jego ulicach snują się potwory.

Druga część Yomawari skupia się natomiast na postaci dwóch dziewcząt, Yui i Haru, które pewnego dnia wybierają się w góry na festiwal fajerwerków. W drodze powrotnej dochodzi jednak do dziwnych zdarzeń. Miasto, które za dnia niczym się nie wyróżniało, zupełnie się zmienia, a jakby tego było mało po jego ulicach grasują duchy wszelkiego rodzaju. W następstwie kolejnych wydarzeń Yui i Haru rozdzielają się, co dodatkowo jeszcze utrudnia ich sytuację.

Rozgrywka wygląda podobnie w obu grach. Nasze podopieczne przemierzają ponure ulice poszukując rzeczy, które mogą im pomóc w ich zmaganiach, lub unikając zjaw stanowiących mniejsze lub większe zagrożenie. Niektóre są agresywne, inne mogą z kolei ograniczać się do blokowania przejścia. Często wymaga to od nas przedsięwzięcia właściwych działań. Dla przykładu przed pewnymi duchami należy uciekać albo schować się (jeśli nam się to nie uda, postać wyzionie ducha), a w przypadku innych użyć jakiegoś konkretnego przedmiotu. Każdy tutejszy duch ma swoją historię (często inspirowaną japońskim folklorem).

Oprócz tego bohaterki mogą wchodzić w interakcję z niektórymi elementami otoczenia (np. popychać je), co przydaje się przy rozwiązywaniu łamigłówek, a także korzystać ze specjalnych talizmanów Omamori mogących np. zwiększyć ich wytrzymałość lub szybkość biegania.

Nowością w Midnight Shadows był nowy styl narracji - opowieść śledzimy tam bowiem z perspektywy obu postaci (pomiędzy którymi gra się przełącza w określonych momentach).

Wideo - Yomawari: Long Night Collection

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper