Yes, Your Grace

Yes, Your Grace

7,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.4
XONE 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Brave at Night
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
06.03.2020
Europa:
06.03.2020
Producent:
Brave at Night
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
06.03.2020
Europa:
06.03.2020

Yes, Your Grace - opis gry

Yes, Your Grace to gra strategiczna wyprodukowana przez studio Brave at Night i wydana przez No More Robots. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Xbox One i Nintendo Switch.

Yes, Your Grace to gra strategiczna, w której wchodzimy w buty króla Eryka. Jego królestwo  Davern przeżywa ciężkie chwile: głód, zaraza, a na horyzoncie majaczy wojna z barbarzyńcami zamieszkującymi północ. Produkcja studia Brave at Night pozwala nam na zarządzanie kraje, przy czym w odróżnieniu od wielu innych gier tego typu tutaj niemały nacisk położony jest także na ukazanie prozy życia i problemów zwykłych poddanych, a nie tylko na wielką politykę. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki każdego dnia na audiencję do nas przybywają poddani, a my musimy spróbować im pomóc: udzielić rad, zapewnić wsparcie itd. Taki jest też z grubsza schemat zabawy. Przy innych okazjach rozbudowujemy zamek, armię, dbamy o bezpieczeństwo rodziny, a także uprawiamy politykę, starając się zjednoczyć najznakomitsze rody Davern (ich błogosławieństwo często okupione jest wyświadczeniem jakiejś moralnie dwuznacznej przysługi). Wyzwanie polega nie tylko na podejmowaniu salomonowych decyzji (ich konsekwencji nigdy nie możemy być pewni), które wpłyną na zadowoleniu ludu, ale też zarządzaniu państwem mając ograniczone zasoby i czas. Niekiedy musimy podjąć decyzję, czy zająć się własną rodziną, czy raczej sprawami poddanych.

Gra podzielona jest na akty, które od czasu do czasu urozmaicają nam ‘działalność’. Oprócz wspomnianego wyżej podejmowania decyzji i zarządzania zdarza się również, że prowadzimy bitwy, a nawet próbujemy rozwikłać zagadkę. W tym ostatnim przypadku Yes, Your Grace czerpie garściami z przygodówek point-and-click.

Wideo - Yes, Your Grace

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper