Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra

Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra

8,4
27 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monolith Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
06.07.2006
Producent:
Monolith Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
06.07.2006

Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra - opis gry

Ekipa deweloperów z Monolith Soft postanowiła, że naprawi potknięcia, które pojawiły się w mocno krytykowanym Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Bose. W odsłonie z podtytułem Also sprach Zarathustra japońskim deweloperom udało się stworzyć dobrze ocenianego przez krytyków RPG-a. Losy serii były już jednak przesądzone - Namco Bandai nie było zainteresowane kontynuowaniem serii.

W pierwotnych zamierzeniach na rynku miało pojawić się więcej części Xenosagi. Po słabej sprzedaży pierwszego i drugiego epizodu zapadła jednak decyzja o tym, że seria pozostanie tylko trylogią. W Episode III ponownie gracze śledzą losy Shion Uzuki, która opuściła firmę Vector Industries po wydarzeniu nazywanym "Missing Year" (Shion odkryła m.in. że jej ojciec zamieszany był w organizację U-TIC). Shion dołącza do grupy Scientia, występującej przeciwko korporacji Vector, kontynuując swoją walkę.

 

W Episode III Monolith porzuciło zbyt skomplikowany mechanizm "Zone break" z drugiej odsłony gry. Zaserwowano graczom tradycyjny system turowych potyczek i takie posunięcie spotkało się z entuzjazmem recenzentów. Rozwinięto mechanikę rozwoju mocy bohaterów, dopracowano wygląd i rozmiary lokacji. Tytuł okazał się też zdecydowanie dłuższy, niż w przypadku Jenseits von Gut und Bose. Średnia ocen Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra wyniosła 8/10. Nie przełożyło się to jednak na imponujące wyniki sprzedaży. Gra rozeszła się w Japonii, USA i Azji w ilości 340 tysięcy egzemplarzy. Tytuł nie znalazł wydawcy w Europie, co stanowiło duże rozczarowanie, biorąc pod uwagę fakt, że poprzednie odsłona pojawiła się na Starym Kontynencie.

 

Amerykańska wersja gry została ocenzurowana - zmodyfikowano cut-scenki, w których pojawiała się wyjątkowo okrutna przemoc oraz duże ilości krwi, np. wydarzenie podczas którego jedna z postaci próbuje włożyć wnętrzności bohatera z powrotem do korpusu. W USA postać nie ma krwi na rękach, chociaż wykonuje nimi takie same ruchy jak w wersji japońskiej.

Wideo - Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper