Xena: Warrior Princess

Xena: Warrior Princess

5,8
26 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 5.8
GBC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vivendi Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
09.1999
Europa:
1999
Producent:
Vivendi Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
09.1999
Europa:
1999

Xena: Warrior Princess - opis gry

Xena: Warrior Princess to gra action-adventure wyprodukowana przez Vivendi Universal i wydana przez Electronic Arts na PlayStation oraz Game Boy Color. Produkcja powstała na podstawie serialu telewizyjnego emitowanego w Polsce pt. “Xena: Wojownicza księżniczka”.

Punkt wyjścia dla historii jest na pozór dość banalny. Podczas podróży Xena postanawia odłączyć się od swojej towarzyszki Gabrielle i udać się do wioski znajomego, Sirasa, gdy widzi dym unoszący się nad nią. Jak się jednak rychło okazuje, jest to pułapka. Podczas gdy bohaterka zmaga się z inwazją i pomaga innym, Gabrielle zostaje porwana przez złą wiedźmę Kalabrax, która planuje zająć miejsce Zeusa.

 

Produkcja Vivendi to gra action-adventure z naciskiem na “action”. Przez ponad dwadzieścia poziomów przemierzamy siedem miejscówek szlachtując rzesze napotykanych przeciwników. Od czasu do czasu Xena musi rozwiązywać też proste łamigłówki, ale te są zdecydowanie na marginesie. Podczas rozgrywki używamy przede wszystkim czterech przycisków (siłą rzeczy nie dotyczy to GBC) - jeden odpowiedzialnego za atak pięściami, jeden za kopniak, jeden za skok i jeden za blok. Poza tym istnieje jeszcze możliwość trzaskania prostych combosów oraz rzucania tzw. chakramem. Po wciśnięciu R1 i krzyżyka bohaterka ciska broń, którą następnie możemy swobodnie kontrolować.

 

Na uwagę zasługuje wskaźnik karmy. Jeśli Xena będzie ratowała niewinnych ludzi i zacznie oszczędzać życie przeciwników, wówczas może liczyć na rozmaite profity.

 

Historię pomiędzy poziomami opowiadają cutscenki, ale przy grze nie udzielali się aktorzy znani z serialu telewizyjnego.

Wideo - Xena: Warrior Princess

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper