Xblaze Code: Embryo

Xblaze Code: Embryo

7,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 7.5
PS Vita 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
23.07.2013
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
23.07.2013

Xblaze Code: Embryo - opis gry

Xblaze Code: Embryo to produkcja typu visual novel wyprodukowana przez Arc System Works i wydana na Zachodzie przez Aksys Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Xblaze Code to prequel serii bijatyk BlazBlue.

Akcja gry toczy się w 2050 roku, jeszcze przed tak zwaną “Mroczną wojną” znaną fanom serii BlazBlue, która w znaczącym stopniu przeorała Ziemię. Wcielamy się tutaj w postać Toi Kagariego, uczciwego, odpowiedzialnego i przede wszystkim zwykłego młodego człowieka, który pewnego dnia zaplątuje się w intrygę mającą odcisnąć swoje piętno na świecie.

Xblaze Code to na pierwszy rzut oka dość zwyczajna ‘graficzna nowela’, ale w rzeczywistości twórcy zaimplementowali tu ciekawy patent wyróżniający ich produkcję na tle innych pozycji tego typu. Otóż wpływ na bieg historii nie mają opcje dialogowe, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, ale to, co podczas swoich perypetii przeczyta główny bohater. Mowa o różnych artykułach, do których Kagari ma dostęp poprzez swoje urządzenie przypominające telefon komórkowy nowej generacji. W zależności od tego, na co się zdecydujemy, nasz podopieczny podąży jedną z czterech dróg mających związek z jedną z czterech tutejszych bohaterek. Zakończeń jest w sumie pięć, przy czym jedno jest kanoniczne, a ‘zdobycie’ reszty rzuca więcej światła na uniwersum BlazBlue.

Co warto dodać, w zlokalizowanej wersji nie ma angielskiego dubbingu - wydawca zdecydował się na pozostawienie oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Dodać też można, że Xblaze Code posiada rating M, czyli drugi najwyższy możliwy w Ameryce Północnej. Nie wynika on jednak z przesadnej obecności przemocy i golizny, ale raczej dość ciężkiej atmosfery.

Wideo - Xblaze Code: Embryo

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper