Worms World Party

Worms World Party

8,2
45 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1
Mobile 8.5
PSone 8.0
DC 8.3
GBA 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team17 Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Party games,   Strategiczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
06.04.2001
Europa:
06.04.2001
Polska:
11.04.2001
Producent:
Team17 Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Party games,   Strategiczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
06.04.2001
Europa:
06.04.2001
Polska:
11.04.2001

Worms World Party - opis gry

Worms World Party to wyprodukowana przez brytyjskie studio Team 17 Software na komputery osobiste z systemem Windows czwarta część znanej serii strategii turowych wydana 6 kwietnia (w Polsce, dzięki CD Projekt, 11 kwietnia) 2001 roku - w tym samym roku ukazały się wersję na Sega Dreamcast oraz PlayStation (w Polsce wydana w 2002 roku przez LEM). W 2002 roku ukazała się wersja na Game Boy Advance, 2003 roku na Windows Mobile, a 2 lata później na N-Gage oraz Gizmondo.

Worms World Party powstawał pierwotnie jako tytuł na wyłączność na Sega Dreamcast, gdzie skupiono by się głównie na poprawkach w rozgrywce sieciowej. Po zmianie wydawcy z MicroProse Software na Tituts Interactive plan ten został rozszerzony o rozbudowę innych trybów, a liczba docelowych platform powiększona.

Podobnie jak w przypadku Worms Armageddon, gracz dostaje pod swoją komendę drużynę do 8 robali i arsenał niszczycielskich broni i ma za zadanie wyeliminować wrogą drużynę. Mechanika walki, z wyłączeniem tzw. "Robaczego Tygla" pozwalającego na modyfikowanie przebiegu walki poprzez określone bonusy, nie zmieniła się względem poprzedniej odsłony.

Gra podzielona jest na dwa elementy - rozgrywkę dla pojedynczego gracza i dla wielu osób. Pierwszy wariant oferuje rozbudowaną kampanię z różnorodnymi zadaniami, wyzwania czasowe oraz starcia z coraz potężniejszym przeciwnikiem. Aspekt wieloosobowy jest podzielony na dwa rodzaje - tzw. "rozgrywkę kanapową" oraz tryb sieciowy. Pierwszy wariant pozwala kilku osobom naraz grać przy jednym komputerze, natomiast ten drugi na grę z inną osobą przy wykorzystaniu internetu.

Produkcja, pomimo wysokiej jakości wykonania, uzyskała średnie noty na niższym poziomie niż poprzednik, Worms: Armageddon. Recenzenci chwalili wprawdzie niektóre elementy gry, zwracali jednak na uwagę na fakt, że pod względem zawartości przypomina ona bardziej dodatek do Worms Armageddon niż kolejną główną odsłonę serii Worms. 

Wideo - Worms World Party

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper