Worms 2

Worms 2

8,8
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team17 Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Party games,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
1997
Europa:
1997
Polska:
24.10.1997
Producent:
Team17 Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Party games,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
1997
Europa:
1997
Polska:
24.10.1997

Worms 2 - opis gry

Worms 2 jest to strategia turowa wyprodukowana przez Team 17 Software i wydana przez MicroProse w 1997 roku na komputery osobiste z systemem Windows i 24 października 1997 roku, dzięki IPS Computer Group, w Polsce. Kilka lat później gra doczekała się reedycji, za którą na świecie odpowiadało Hasbro Interactive, a w przypadku Polski CD Projekt. 

Podobnie jak w przypadku Worms z 1995 roku, gracz dostaje pod kontrolę drużynę robali (która z poziomu opcji gry podlega modyfikacjom jak np. zmiana głosu czy pseudonimów robali) i przy wykorzystaniu wymyślnego arsenału, na który składają się bronie takie jak bazooka, owca czy ognista pięść ma wyeliminować wrogie robale np. poprzez zepchnięcie do wody. W tej odsłonie są też bronie, które nie powracają później do serii, jak chociażby naprowadzana bomba kasetowa.

Nowością w grze - poza ulepszoną grafiką - jest znacznie poprawiony względem poprzedniej odsłony tryb sieciowy oparty na TCP/IP oraz tryb "gorącego krzesła", który pozwala kilku graczom rozegrać mecz przy jednym komputerze. Poza trybem wieloosobowym (w którym może uczestniczyć do 6 osób) produkcja oferuje także rozgrywkę z SI na losowej mapie na warunkach przygotowanych przez twórców albo przez gracza. Zmianom może podlegać chociażby uzbrojenie (np. opóźnienie), liczba robaków czy obrażenia od upadku.

Produkcja została ciepło przyjęta przez społeczność i w 1998 sprzedała się w liczbie prawie 70,000 egzemplarzy na terenie USA. Dodatkowo była finalistą konkursu na najlepszy tryb multiplayer zorganizowanym w 1998 roku przez magazyn PC Gamer. 

Wideo - Worms 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper