Wild 9

Wild 9

6,5
22 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Shiny Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
09.1998
Europa:
09.1998
Producent:
Shiny Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
09.1998
Europa:
09.1998

Wild 9 - opis gry

Wild 9 to platformer w stylu 2,5D wyprodukowany przez Shiny Entetainment i wydany przez Interplay na PlayStation. Przy tworzeniu gry brali udział twórcy serii Earthworm Jim, także rozgrywka obu tytułów posiadała pewne cechy wspólne.

Głównym bohaterem gry jest nastoletni Wex Major, Ziemianin, którego rodzice zostali w przeszłości porwani przez kosmitów. Wex podróżuje po nieznanej mu galaktyce i jest jedyną istotą w kosmosie posiadającą zdolność kontrolowania broni o nazwie The Rig. Podczas swoich przygód spotyka on ośmiu innych cudaków, którzy tworzą tytułową grupę “Wild 9”. Ich celem staje się pokonanie Karna, wielkiego stwora rządzącego w galaktyce Andromedy.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Produkcja Shiny na pierwszy rzut oka przypomina klasyczne scrollowane platformery. Otoczenie i obiekty są tu trójwymiarowe, ale poruszać możemy się głównie w dwóch kierunkach. Różnicę robi wspomniany The Rig. Jest to broń, która miewa przeróżne zastosowania. Głównie służy rzecz jasna do walki z przeciwnikami. Wystrzeliwana wiązka energii chwyta nieszczęśnika dzięki czemu możemy z nim zrobić wszystko co dusza zapragnie. Opcji jest sporo: obijanie o ściany/podłogę, nabicie na kolce, wrzucenie do kwasu itd. itp. W innych przypadkach The Rig może posłużyć do manipulowania obiektami zbyt dużymi, by mógł sobie z nimi poradzić Wex. Można powiedzieć, że wówczas mamy do czynienia z prostymi łamigłówkami polegającymi np. na dopasowywaniu elementów bądź na przestawianiu skrzynek, które dają nam możliwość dostania się w normalnie niedostępne miejsca. Główny bohater, w stylu klanu Belmontów, jest też w stanie używać swojej broni jak bata i za jej sprawą huśtać się, co pozwala pokonywać niektóre przeszkody.

 

Oprócz The Rig Wex może używać też rakiet i granatów, ale ilość tych przedmiotów, jaką możemy nosić po kieszeniach, jest ograniczona. Inną wartą odnotowania rzeczą jest obecność poziomów typowo zręcznościowych, podczas których zasiadamy za sterami futurystycznego motocykla lub ujeżdżamy zwierza.

Wideo - Wild 9

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper